Autor: AP Photo Iga Świątek - Hontama RELACJA NA ŻYWO. WTA Tokio Świątek - Hontama WYNIK LIVE ONLINE mecz Igi Świątek w Tokio na żywo dzisiaj 27.09

Iga wraca do gry!

Świątek po wielkich męczarniach wygrywa z Hontamą! Zatrważająca liczba niewymuszonych błędów

2023-09-27 12:22

Iga Świątek - Hontama RELACJA. Iga Świątek po 23 dniach wróciła na światowe korty. Mai Hontama była jej pierwszą rywalką po tym, jak Polka przegrała z Jeleną Ostapenko w 4. rundzie US Open. Okazało się, że Japonka zajmująca 148. miejsce w rankingu może sprawić 2. rakiecie świata wielkie problemy. Polka musiała w pierwszym secie gonić wynik od stanu 1:4, a w drugiej partii wygrała dopiero 7:5, choć prowadziła już... 5:1! Na wskazanie zasługuje fakt, że Polka popełniła tego dnia aż 41 niewymuszonych błędów. Ostatecznie jednak nasza zawodniczka awansowała do ćwiećfinału turnieju WTA 500 w Tokio. Iga Świątek - Hontama WYNIK.

Iga Świątek - Mai Hontama 2:0 (6:4, 7:5)

Po porażce w czwartej rundzie US Open i utracie prowadzenia w rankingu WTA, Iga Świątek zrobiła sobie krótką przerwę. Ta dobiegła już jednak końca, a przed najlepszą polską tenisistką niezwykle ważne turnieje w Azji. Pierwszym jej startem jest impreza WTA 500 w Tokio, w której 22-latka została rozstawiona z numerem 1. Dzięki temu Świątek nie musiała grać w pierwszej rundzie i rozpocznie zmagania od drugiej rundy. W niej zmierzy się z Japonką Mai Hontamą, która zajmuje obecnie 148. miejsce w rankingu WTA. Zdecydowaną faworytką jest oczywiście Polka, ale jej rywalka z pewnością powalczy o sprawienie sensacji przed własną publicznością. Początek meczu Świątek - Hontama już o 10:00 czasu polskiego!

Czy Iga Świątek wygra turniej WTA w Tokio?