Autor: AP Iga Świątek - Julia Grabher RELACJA NA ŻYWO Pierwszy set dla Polki, ale emocje! WTA Madryt Iga Świątek - Grabher WYNIK NA ŻYWO

RELACJA NA ŻYWO

Iga Świątek zaczęła podbój Madrytu od pewnego zwycięstwa! Julia Grabher pokonana w dwóch setach! Świątek - Grabher WYNIK RELACJA NA ŻYWO

2023-04-28 21:36

Iga Świątek pokonała 6:3, 6:2 Austriaczkę Julią Grabher i jest już w 3. rundzie turnieju WTA w Madrycie. - Piłki tutaj latają jak pociski. Potrzebuję trochę czasu, żeby się do tego przyzwyczaić - mówiła Iga Świątek po pierwszych treningach w Madrycie i faktycznie na otwarcie rywalizacji popełniła sporo błędów. Miała na szczęście wystarczająco dużo argumentów, żeby wygrać pewnie w dwóch setach. W kolejnej rundzie rywalką liderki rankingu WTA będzie Amerykanka Bernarda Pera (nr 32). Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Grabher dzisiaj w Madrycie.

Iga Świątek - Grabher RELACJA NA ŻYWO WTA Madryt Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj

Iga Świątek po dwóch latach przerwy walczy w turnieju WTA w Madrycie, a jej pierwsza rywalka to Juli Grabher. Austriaczka zajmuje 92. miejsce w rankingu WTA. Do drabinki w Madrycie wskoczyła w ostatniej chwili w miejsce kontuzjowanego Emmy Raducanu i wykorzystała szansę, pokonując 6:1, 7:6 Bułgarkę Wiktorię Tomową. To pierwszy mecz Świątek z Grabher. Polka w Madrycie nie odnosiła do tej pory znaczących sukcesów. Iga Świątek wygrała już po dwa razy Roland Garros (2020, 2022), Rzym (2021, 2022) i Stuttgart (2021, 2022) czyli prawie wszystkie duże turnieje rozgrywane na mączce. Wyjątkiem jest właśnie Madryt, w którym nasza gwiazda zagrała tylko raz (porażka z A. Barty w 1/8 finału w 2021 r.).

Iga Świątek - Grabher NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Madryt Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Iga Świątek po pierwszych treningach w Madrycie dzieliła się z dziennikarzami ciekawymi obserwacjami. Tenisiści walczą w La Caja Magica, nowoczesnym kompleksie sportowym, który położony jest na wysokości ok. 600 m n.p.m, co ma wpływ na tempo gry i lot piłek. - Zobaczymy, jak sobie z tym poradzę. Może i jestem numerem 1, ale nie mam za dużego doświadczenia. Na szczęście mój trener to facet z ogromną wiedzą, więc pomoże mi przyzwyczaić się do warunków, szybciej niż w 2021 roku - stwierdziła Polka. - Piłki dość szybko wylatują z rakiety, ale oczywiście to akurat mogę kontrolować, zmieniając na przykład naciąg. Mój trener już nad tym pracuje i myślę, że każda godzina spędzona tutaj na korcie wiele mi da - analizowała Iga Świątek. - W Stuttgarcie piłki były ciężkie, więc starałam się grać jak najmocniej. Tutaj też mamy ciężkie piłki, ale mam wrażenie, że latają jak pociski. Trzeba nauczyć się je kontrolować. Mączka też jest trochę inna. Inaczej trzeba się na niej poruszać, ale muszę się po prostu do tego przyzwyczaić. I jest OK, myślę, że potrzebuję na to tylko kilka dni - dodała Iga Świątek.

Iga Świątek - Grabher WYNIK NA ŻYWO WTA Madryt Iga Świątek RELACJA LIVE z meczu

Iga Świątek rok temu pojawiła się w Madrycie, ale tuż przed początkiem turnieju ogłosiła, że wycofuje się z rywalizacji. - Po bardzo intensywnym czasie i wygraniu czterech turniejów z rzędu przyszedł czas, aby zregenerować moje ramię, które dawało delikatne sygnały przemęczenia już po Miami - tłumaczyła wtedy Polka, która poświęciła ten czas na odpoczynek, regenerację i spokojne treningi przed występami w Rzymie i Roland Garros. Kontynuowała wtedy niezwykłą serię zwycięstw, grając mnóstwo meczów, więc uznała, że potrzebuje czasu na odpoczynek i spokojne treningi.

WTA Madryt: Iga Świątek - Julia Grabher RELACJA NA ŻYWO ONLINE WYNIK LIVE

Iga Świątek w Madrycie powalczy po wspaniałym sukcesie w Stuttgarcie, gdzie obroniła tytuł, pokonując w finale 6:3, 6:4 Arynę Sanalenkę. Wracająca do gry po kontuzji Polka wygrała kolejne porsche, które podaruje ojcu. - Tym razem ten moment i te emocje smakują jeszcze lepiej. Po wielu wyzwaniach ostatnich tygodni jestem bardzo wdzięczna mojemu zespołowi za to, co zrobiliśmy. Poświęcimy teraz chwilę na radość z wykonanej roboty. A potem zrobimy kolejny krok - napisała do kibiców Iga Świątek, która rozpoczęła już 56. tydzień panowania jako liderka rankingu WTA oraz swój 100. tydzień w TOP 10 rankingu WTA. Iga Świątek w Madrycie nie broni żadnych puntów, więc może znacząco zwiększyć swoją przewagę. W 2. rundzie zameldowała się już Magdalena Fręch, a w 3. rundzie jest Magda Linette.

Iga Świątek - Julia Grabher RELACJA LIVE WYNIK Iga Świątek NA ŻYWO dzisiaj

Mecz Iga Świątek - Julia Grabher w 2. rundzie turnieju WTA w Madrycie zostanie rozegrany w piątek 28 kwietnia 2023. Początek meczu Świątek - Grabher po godzinie 20. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Grabher.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!