Autor: NATIONAL BANK OPEN/Patrice Lapointe Iga Świątek - Karolina Pliskova RELACJA NA ŻYWO Polka wygrała pierwszego seta! WTA Montreal Iga Świątek - Pliskova WYNIK NA ŻYWO

WTA Montreal

Iga Świątek pokonała Karolinę Pliskovą! WTA Montreal Świątek - Pliskova WYNIK RELACJA NA ŻYWO

2023-08-09 20:39

Iga Świątek - Pliskova Relacja na żywo wynik WTA Montreal Iga Świątek pokonała Karolinę Pliskovą 7:6(6), 6:2 i jest w 3. rundzie turnieju w Montrealu. Tenisistki walczyły w trudnych warunkach, przy mocnym wietrze. Doświadczona i wysoka Czeszka (186 cm) słynie z potężnego serwisu, przez lata biła rekordy liczby asów serwowanych w sezonie, a kilka lat temu była krótko liderką rankingu WTA. Faworytką była jednak Iga Świątek i potwierdziła klasę, choć pierwszy set był bardzo zacięty i dramatyczny. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Pliskova dzisiaj w Montrealu.

Na żywo

Iga Świątek - Karolina Pliskova

7:6, 6:2

KONIEC!!! IGA ŚWIĄTEK W 3. RUNDZIE! Polka pokonała Karolinę Pliskovą 7:6(6), 6:2

40-15 Iga ma dwie piłki meczowe!

30-15 Błąd Pliskovej. Iga znów dwie piłki od zwycięstwa

15-15 Iga ładnie zakręciła z forhendu. Trafiła w narożnik kortu z dużą rotacją

7:6, 5:2

Gem Pliskova PRZEŁAMANIE. Polka serwowała po zwycięstwo, ale pogubiła się w tym gemie. Na koniec podwójny błąd serwisowy naszej gwiazdy.

30-40 Polka broni breakpointa po mocnym returnie rywalki

30-30

15-15 po precyzyjnym serwisie Igi Świątek

7:6, 5:1

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Długi gem, dużo efektownych akcji ale też błędów z obu stron. Na koniec Pliskova przestrzeliła z bekhendu

7:6, 4:1

Gem Świątek. Widać, że Polka rozkręciła się. Poczuła się pewniej. Iga powiększa przewagę i jest blisko zwycięstwa

40-15 Czeska wpakowała piłkę w siatkę po dokładnym zagraniu Polki

15-15 Dobra akcja Igi przy siatce. Wcześniej ładnie zareagowała na agresywny return Pliskovej

7:6, 3:1

Gem Pliskova. Czeszka musiała walczyć o niego na przewagi. Opanowała sytuację. Wiatr jakby zelżał, wieje już nie tak mocno jak w pierwszym secie

40-40 Wymuszony błąd Czeszki. Panie powalczą na przewagi

30-30 Podwójny błąd serwisowy Czeszki

15-15 Grająca teraz pod wiatr Pliskova wpakowała piłkę w siatkę

7:6, 3:0

Gem Świątek. Kapitalnie grała w tym gemie Iga, z Pliskovej jakby uszło powietrze. Na koniec Polka popisała się świetną defensywą, po czym wyprowadziła zabójczą kontrę. Rywalka aż pokręciła głową

40-0 Coraz więcej błędów popełnia Pliskova

30-0 Czeszka zaczyna się niecierpliwić. Wyrzuciła za końcową linię

7:6, 2:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga odskakuje rywalce. Na koniec z zimną krwią minęła atakującą przy siatce rywalkę

40-30 Iga z konieczności ruszyła do siatki. Po chwili błąd pod presją popełniła Czeszka. Jest breakpoint

30-30 Znów skuteczny return Polki

15-15 Błąd Pliskovej po dokładnym returnie Igi

7:6, 1:0

Gem Świątek. Polka w świetnym stylu obroniła podanie. W swoim stylu podkręciła tempo na początku drugiego seta. Na koniec pięknie trafiła w boczną linię

40-15 Bitwa na forhendy po crossie, szybka wymiana. Pierwsza popsuła Czeszka

30-0 Mocny forhend Igi, wcześniej był dobry serwis. Co istotne, Iga gra teraz z wiatrem

Początek drugiego seta. Serwuje Iga Świątek

7:6

GEM i SET IGA ŚWIĄTEK. Polka wyrywa pierwszego seta, który był bardzo zacięty i dramatyczny. Wiatr płata figle. Iga lepsza w tie-breaku

8-6 Ufff... Iga trafiła w końcową linię. Chwilę potem Pliskova w pewnym biegu uderzyła na aut!

4-3 Potężny forhend Polki po mocnym i dokładnym serwisie

3-3 Podwójny błąd serwisowy Igi. Zmiana stron. Teraz Polka grać będzie z wiatrem

15-15 Pliskova teraz popisała się piorunującym forhendem

15-0 Iga z konieczności musiała ruszyć do siatki, przytomnie skończyła punkt spokojnym forhendem

5:6

Gem Pliskova. Iga miała szansę na przełamanie, ale nie wykorzystała jej. Czeszka potem dobrze serwowała. Polka będzie teraz serwować pod wiatr i pod presją...

40-40 Return Igi w siatkę. Niestety

40-30 Iga ma breakpointa. Wiatr wieje coraz mocniej

30-30 Pewny forhend Pliskovej po dobrym serwisie

15-15 Podwójny błąd serwisowy Czeszki, teraz ona gra pod wiatr

5:5

Gem Świątek. Polka łatwo obroniła podanie. Serwowała teraz z wiatrem i było łatwiej. Na koniec mocny płaski serwis na ciało rywalki

40-15 Czeszka próbowała przechytrzyć Igę przy siatce, ale popełniła błąd

30-15 Taśma pomogła Idze po mocnym returnie rywalki

15-15 Teraz lepszy serwis Świątek

0-15 Iga trafiła pierwszym podaniem, ale i tak nadziała się na mocny return rywalki

4:5

Gem Pliskova. Czeszka wraca na prowadzenie. Gem wygrany do 30. Wiatr mocno wieje i ma duży wpływ na rywalizację. Raz jedna, raz druga gra pod wiatr. Dlatego panie wygrywając gemy seriami

30-30 Iga odpowiada świetnym returnie

15-30 Bardzo doby płaski serwis Czeszki

4:4

Gem Pliskova PRZEŁAMANIE. Iga słabo serwowała, co rywalka wykorzystała potężnie returnując. Na koniec przy 30-40 prosty błąd Polki. Znów mamy remis. Iga nie poszła za ciosem

15-40 I znów to samo. Słaby drugi serwis Igi i potężny return Pliskovej. Są już breakpointy

15-30 Znów mocny return Czeszki. Iga nie trafia pierwszym serwisem, a drugie to takie wystawki dla wysokiej rywalki

15-15 Potężny return Pliskovej pod nogi Igi, która nie dała rady odegrać

4:3

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga wraca na prowadzenie. Kluczowe w tym gemie były dobre returny naszej gwiazdy

2:3

Gem Pliskova. Czeszka znów prowadzi, obroniła podanie. Iga prowadziła 30-15, ale potem popełniała błędy i to takie proste. Jak na razie Pliskova zaskakująco solidna, nieźle też porusza się po korcie

30-40 Błędy Polki, niestety wciąż gra niedokładnie

30-15 Podwójny błąd serwisowy Pliskovej

15-15 Efektowny forhend naszej gwiazdy

2:2

Gem Świątek. Iga wygrała go do 15. Wreszcie dobrze serwowała i szybko kończyła wymiany

40-15 po dobrym głębokim returnie Pliskovej

30-0 Znów pewny forhend liderki rankingu

15-0 Wreszcie dobry serwis Igi, zaraz potem pewny forhend w otwarty kort

1:2

Gem Pliskova. Czeszka obejmuje prowadzenie. Iga po dobrym początku gra teraz słabiej. Sporo niewymuszonych błędów

15-40 Świetny dokładny serwis Czeszki z dużą rotacją

15-30 Mocny forhend Igi

0-30 Czeszka wygrywa kolejne punkty. W Montrealu mocno wieje wiatr

1:1

Gem Pliskova PRZEŁAMANIE. Iga traci serwis, nie poszła za ciosem i mamy remis. Słabo Polka serwowała, nie trafiała pierwszym podaniem. Na dodatek pod koniec gema popełniała błędy

30-40 Iga broni breakpointa. Po jej mocnym uderzeniu piłka zawadziła o taśmę i wyszła w aut

15-30 Podwójny błąd serwisowy Polki

15-15 Pewny forhend Igi, wcześniej ładnie otworzyła sobie kort, zmuszając rywalkę do biegania

0-15 Nieczyste uderzenie Igi z forhendu, duży aut

1:0

Gem Świątek PRZEŁAMANIE. Iga pierwszego breakpointa nie wykorzystała. Przy drugim przegoniła Czeszkę po korcie i skończyła punkt pewnym smeczem!

40-15 Iga ma już breakpointy po dobrym returnie

30-15 Czeszka odpowiada potężnym forhendem

30-0 Znów piękny forhend Igi

15-0 Precyzyjne zagranie Igi, w samą linię. Czeszka odegrała w siatkę

GRAMY! Serwuje Karolina Pliskova

Za chwilę początek spotkania

Iga Świątek po raz pierwszy gra w Montrealu. Rom temu z rozgrywanego w tym czasie turnieju w Toronto odpadła szybko. Przegrała wtedy w 1/8 finału z Brazylijką Beatriz Haddad Maią

Trwa już rozgrzewka

Losowanie wygrała Pliskova i wybrała serwis. Zatem to Czeszka zacznie

Iga dzisiaj w biały stroju

Iga Świątek i Karolina Pliskova właśnie pojawiły się na korcie

Już za chwilę pierwszy mecz Igi Świątek na IGA Stadium w Montrealu

Witamy w naszej relacji na żywo z meczu Iga Świątek - Karolina Pliskova w 2. rundzie turnieju WTA w Montrealu. Początek spotkania o godzinie 18.30 polskiego czasu

Iga Świątek - Pliskova RELACJA NA ŻYWO WTA Montreal Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Iga Świątek zaczyna walkę w turnieju WTA w Montrealu, a jej rywalką jest Czeszka Karolina Pliskova. Polka i Czeszka grały ze sobą dwa razy, a Iga w obu tych spotkaniach była górą. Atutem wysokiej Czeszki (186 cm), byłej liderki rankingu, jest przede wszystkim potężny serwis. Zmuszona do ruchu i biegania, popełnia błędy. Iga Świątek z Pliskovą grała dwa razy. Najpierw był pamiętny finał turnieju w Rzymie, w którym Polka zdemolowała Czeszkę 6:0, 6:0. W tym sezonie panie zagrały w Stuttgarcie i spotkanie było bardziej zacięte - Iga wygrała 4:6, 6:1, 6:2.

Iga Świątek - Pliskova NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Montreal Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj

Iga Świątek i Karolina Pliskova powalczą n IGA Stadium, głównej arenie w Montrealu. - Rozegrałyśmy w Stuttgarcie trzy sety i myślę, że to był dobry mecz. Nie byłam może blisko zwycięstwa, ale miałam wrażenie, że znalazłam styl gry, w jakim powinnam z nią grać - analizowała Karolina Pliskova, zapytana o zbliżający się mecz z Igą Świątek w Montrealu. - Oczywiście z nią nidgy nie jest łatwo, bo potrafi sprawić, że czujesz się... może nie zagubiona, ale nie daje ci żadnych darmowych punktów, a inne czołowe zawodniczki jak np. Sabalenka zawsze coś popsują. Iga nie daje ci niczego za darmo, wszystko sama musisz wywalczyć. Mam wrażenie, że teraz gra tutaj toczy się nieco wolniej niż zwykle, zobaczymy też jaka będzie pogoda. Mam nadzieję, że rozegram dobry mecz - stwierdziła Czeszka.

Iga Świątek - Pliskova WYNIK NA ŻYWO WTA Montreal Iga Świątek RELACJA LIVE

Karolina Pliskova komplementowała grę Igi Świątek. Wskazała też największy minus w tenisie Polki. - Myślę, że najsłabszym elementem jej gry jest serwis i można próbować wywierać na niej presję, ale z drugiej strony, ona jest niesamowicie dobra w defensywie, więc niezależnie od tego, jak dobry return zagrasz, i tak znajdzie się w odpowiednim miejscu. A kiedy zagrasz za bardzo pasywnie, wykorzysta to, kończąc wymiany. W jej tenisie w zasadzie jest wszystko. Doskonale porusza się po korcie, przez co musisz starać się zagrywać jeszcze bliżej linii, a przez to popełniasz więcej błędów. Musisz znaleźć odpowiedni balans, starając się się grać równocześnie agresywnie ale też bez nadmiernego ryzyka, żeby nie popełniać za dużo błędów. Na pewno będę musiała dobrze serwować i z dobrą grą być może będę miała jakieś szanse - dodała Czeszka.

Mecz Iga Świątek - Karolina Pliskova w 2. rundzie turnieju WTA w Montrealu zostanie rozegrany w środę 9 sierpnia. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Pliskova w turnieju WTA w Montrealu

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?