Autor: AP Iga Świątek - Karolina Pliskova RELACJA NA ŻYWO Polka łapie wiatr w żagle, trwa trzeci set! WTA Stuttgart Iga Świątek - Pliskova WYNIK NA ŻYWO

RELACJA NA ŻYWO

Iga Świątek w półfinale turnieju WTA w Stuttgarcie! Polka przetrwała bombardowanie Czeszki! Świątek - Pliskova WYNIK RELACJA NA ŻYWO

2023-04-21 22:10

Iga Świątek zagra w półfinale turnieju WTA w Stuttgarcie, w którym broni tytułu i walczy o kolejne porsche. Polka pokonała Karolinę Pliskovą 4:6, 6:1, 6:2. Mierząca 186 cm i potężnie serwująca Czeszka na początku spotkania zaskoczyła naszą tenisistkę, potężnie serwując i znakomicie returnując. Iga Świątek długi była bezradna, ale potem z gema na gem rozkręcała się. W sobotnim półfinale jej rywalką będzie Tunezyjka Ons Jabeur. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik meczu Świątek - Pliskova dzisiaj w Stuttgarcie.

Iga Świątek - Pliskova RELACJA NA ŻYWO WTA Stuttgart Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj 21.04.2023

Iga Świątek gra z Karoliną Pliskovą w ćwierćfinale turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka grała z potężnie serwującą Czeszką raz i rozgromiła ją 6:0, 6:0 w finale turnieju WTA w Rzymie w 2021 r. Ostatnio panie miały powalczyć też w Dubaju, ale Pliskova wycofała się z rywalizacji. Broniąca tytułu Polka spodziewa się ciężkiego meczu. - Karolina jest doświadczoną i mocno uderzającą zawodniczką. Potrafi naprawdę świetnie serwować - mówi Iga Świątek. - Nie będzie łatwo, zwłaszcza na szybkiej nawierzchni. Ale ważne, że wiem, jak ona gra. Mam nadzieję, że będę mogła wykorzystać swoje doświadczenie z poprzednich meczów i po prostu grać swój tenis. Tutaj nie ma łatwych meczów. Każdy traktuję jak ten najważniejszy - dodała Iga Świątek, która na otwarcie rywalizacji w Stuttgarcie ograła 6:1, 6:4 Chinkę Qinwen Zheng.

Iga Świątek - Pliskova NA ŻYWO RELACJA LIVE WTA Stuttgart Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj

Mierząca 186 cm Karolina Pliskova w pierwszych dwóch meczach w tym turnieju pokonała 6:2, 6:3 Greczynkę Marię Sakkari i 6:2, 6:7, 7:6 Chorwatkę Donnę Vekić. Czeszka w każdym spotkaniu posyła mnóstwo asów. W 2017 r. była krótko liderką rankingu WTA. Grała w finałach US Open i Wimbledonu. Pliskova świetnie serwuje i mocno returnuje, ale jest mało zwrotna i Iga Świątek będzie mogła znów wykorzystać jej gorszą mobilność. Przez długie lata zmorą Pliskovej była Agnieszka Radwańska, która też lała ją w kolejnych turniejach.

Iga Świątek - Pliskova WYNIK NA ŻYWO RELACJA LIVE ONLINE WTA Stuttgart

Iga Świątek w Stuttgarcie wróciła do gry po ponad miesiącu przerwy, więc jej forma była wielką niewiadomą. - Mogę być nieco zardzewiała - przyznała przed pierwszym meczem w Stuttgarcie Polka, która broni tytułu i walczy o kolejne luksusowe porsche - nagrodę dla triumfatorki. - Jeżeli udałoby mi się znów wygrać tutaj auto, to pewnie już mój tata będzie je wybierał - zdradziła w rozmowie z Canal+ Iga Świątek, która w kraju jeździ efektownym trofeum z poprzedniej edycji niemieckiego turnieju (porsche panamera). W meczu z Chinką Iga grała solidnie i długo kontrolowała przebieg spotkania, ale końcówka była dość nerwowa. - Musiałam utrzymać stuprocentową koncentrację do samego końca. Cieszę się, że jednak nie byłam aż tak zardzewiała i mogłam zagrać dobry tenis po tak długiej przerwie. Czułam się dobrze na korcie - uśmiechała się Świątek po ostatniej piłce.

WTA Stuttgart: Iga Świątek - Pliskova RELACJA NA ŻYWO ONLINE WYNIK LIVE

Mecz Iga Świątek - Karolina Pliskova w 1/4 finału turnieju WTA w Stuttgarcie zostanie rozegrany w piątek 21 kwietnia. Początek meczu Świątek - Pliskova po godzinie 18.30 (nie wcześniej, czwarty mecz od godz. 12). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Świątek - Pliskova

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!