Autor: AP Iga Świątek ograła Qinwen Zheng i jest w ćwierćfinale turnieju w Stuttgarcie! Nerwowa końcówka!

RELACJA NA ŻYWO

Iga Świątek pokonała Qinwen Zheng i jest w ćwierćfinale turnieju w Stuttgarcie! Nerwowa końcówka!

2023-04-20 20:02

Iga Świątek wróciła do gry i na otwarcie rywalizacji w turnieju WTA w Stuttgarcie pokonała 6:1, 6:4 Chinkę Qinwen Zheng (nr 25). To był pierwszy mecz Polki po ponad miesiącu przerwy, w czasie której liderka rankingu leczyła kontuzję. - Czułam się dość dobrze na korcie - stwierdziła Iga Świątek, która broni w Stuttgarcie tytułu. Jej forma była dużą niewiadomą. Przez półtora seta nasza tenisistka kontrolowała przebieg spotkania, ale końcówka była nerwowa. Iga Świątek w ćwierćfinale zagra już w piątek. Z kim i o której godzinie? Poniżej informacje i nasza relacja na żywo z meczu Świątek - Zheng dzisiaj w Stuttgarcie.

Iga Świątek wróciła do gry po ponad miesiącu przerwy, więc jej forma była wielką niewiadomą. - Mogę być nieco zardzewiała - przyznała przed pierwszym meczem w Stuttgarcie nasza gwiazda, która w pierwszym w tym sezonie spotkaniu na ukochanej mączce ograła 6:1, 6:4 groźną Chinkę Qinwen Zheng (nr 25).

Iga w Stuttgarcie broni tytułu i walczy o kolejne luksusowe porsche - nagrodę dla triumfatorki. - Jeżeli udałoby mi się znów wygrać tutaj auto, to pewnie już mój tata będzie je wybierał - zdradziła w rozmowie z Canal+ Polka, która w kraju jeździ efektownym trofeum z poprzedniej edycji niemieckiego turnieju (porsche panamera).

W meczu z Chinką Iga grała solidnie i długo kontrolowała przebieg spotkania, ale końcówka była dość nerwowa. - Musiałam utrzymać stuprocentową koncentrację do samego końca. Cieszę się, że jednak nie byłam aż tak zardzewiała i mogłam zagrać dobry tenis po tak długiej przerwie - uśmiechała się Świątek po ostatniej piłce.

Już w piątek o godzinie 18.30 liderka rankingu zagra w ćwierćfinale, a jej rywalką będzie potężnie serwująca Karolina Pliskova (nr 17). Dwa lata temu panie też walczyły ze sobą na mączce, a Iga ograła doświadczoną Czeszkę... 6:0, 6:0 w finale turnieju w Rzymie.

Iga Świątek - Qinwen Zheng RELACJA NA ŻYWO WTA Stuttgart Iga Świątek mecz NA ŻYWO dzisiaj

Iga Świątek meczem z Chinką Qinwen Zheng (nr 25) rozpoczyna walkę w turnieju WTA w Stuttgarcie. Polka wraca do gry po ponad miesiąc przerwy. Leczyła w tym czasie kontuzję żeber wywołaną przewlekłym kaszlem. Iga Świątek w Stuttgarcie rozegra pierwszy w tym roku turniej na mączce. Przed naszą gwiazdą trudne zadanie, bo w drabince aż roi się od znakomitych tenisistek. Już Chinka Qinwen Zheng (nr 25) może okazać się bardzo groźną rywalką. Iga Świątek grała z nią dwa razy, oba pojedynki wygrała, ale były to zacięte i trzysetowe boje.

Iga Świątek - Zheng NA ŻYWO WTA Stuttgart Iga Świątek WYNIK meczu dzisiaj LIVE 20.04.2023

Iga Świątek i Qinwen Zheng po raz pierwszy walczyły ze sobą w Roland Garros 2022. Polka w całym turnieju straciła wtedy jednego seta - właśnie z Zheng (6:7, 6:0, 6:2), która w trakcie spotkania doznała kontuzji. - Iga Świątek była wtedy liderką rankingu, a ja pojawiłam się znikąd i po raz pierwszy walczyłam na tak dużym stadionie. To było cenne doświadczenie - wspomina ten mecz Chinka. Iga i mierząca 178 cm Qinwen Zheng potem zagrały w San Diego. Nasza gwiazda wygrała 6:4, 4:6, 6:1. Liderka rankingu zdradziła, że nie oglądała pierwszego mecz Zheng w Stuttgarcie (6:4, 6:4 w Alycią Parks). - Z pewnością poprzednie mecze, które rozegrałyśmy, były dość trudne, a gra przeciwko niej to wyzwanie. Dlatego nie przyjmę niczego za pewnik - stwierdziła Iga Świątek.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams

Iga Świątek - Qinwen Zheng WYNIK NA ŻYWO RELACJA LIVE z WTA Stuttgart

Iga Świątek dzisiaj rozegra pierwszy mecz po ponad miesiącu przerwy. Czy utalentowana i groźna 20-letnia Chinka Qinwen Zheng (nr 25) sprawi Polce problemy, wykorzystując jej brak rytmu meczowego? - Czuję się dobrze. Nie jestem już kontuzjowana, i to jest dla mnie najważniejsze - powiedziała Iga. - Myślę, że dobrze wykorzystałam czas spędzony w Warszawie, trochę też odpoczęłam, nie myśląc o tenisie. To pierwszy turniej na mączce, więc na pewno chciałabym dobrze zagrać, ale wiem też, że mogę być nieco zardzewiała, bo gdy wracasz po kontuzji, zawsze tak jest. Myślę, że jestem gotowa, ale zobaczymy co wydarzy się na korcie. Gdy byłam młodsza, zawsze szybko wracałem do dobrej formy po wyleczeniu kontuzji - dodała Świątek.

WTA Stuttgart: Iga Świątek - Qinwen Zheng RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE ONLINE

Mecz Iga Świątek - Qinwen Zheng w 2. rundzie turnieju WTA w Stuttgarcie rozegra w czwartek 20 kwietnia (nie wcześniej, trzeci mecz od godz. 12). Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z meczu Iga Świątek - Qinwen Zheng