KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA? Znaymy plany startowe Igi Świątek TERMINARZ na trawie 2022

i

Autor: AP KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA? Znaymy plany startowe Igi Świątek TERMINARZ na trawie 2022

KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej WTA? Znamy plany startowe Igi Świątek TERMINARZ na trawie 2022

2022-06-06 14:08

Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA? Jakie są plany startowe Igi Świątek KIEDY gra Iga Świątek znów we wspaniałym stylu wygrała Roland Garros, powiększając jeszcze bardziej gigantyczną przewagę w rankingu WTA. Fenomenalna Polka wygrała już 35 meczów z rzędu, a jej fani zastanawiają się już kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej i jakie są plany startowe Igi Świątek na trawie. Przed naszą najlepszą tenisistką oczywiście Wimbledon, ale wcześniej ma wystąpić w innym turnieju? Iga Świątek KIEDY gra kolejny mecz? I kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej?

Iga Świątek KIEDY kolejny turniej WTA Następny mecz Igi Świątek

Iga Świątek wypoczywa po wspaniałym triumfie w Paryżu. - Marzę o tym, by do tej serii dodać jeszcze kilka meczów. W tej chwili myślę jednak o odpoczynku. Chciałabym odpocząć w najlepszy możliwy sposób – powiedziała Iga Światek po wygraniu French Open. Polka już odpoczywa, a w mediach społecznościowych podzieliła się z kibicami kilkoma zdjęciami z urlopu. Poniżej jedno z nich. Iga Światek znów wygrała Roland Garros 2022, pokonując w finale 6:1, 6:3 18-letnią Coco Gauff. Od początku turnieju Polka musiała radzić sobie z presją murowanej faworytki. I nie zawiodła. – Muszę przyznać, że czułam ten bagaż i to właśnie było dla mnie najtrudniejsze – przyznała Iga Świątek, podkreślając, że to zwycięstwo ma zupełnie inny smak niż jej sensacyjny triumf w 2020 r. Przed polską mistrzynią odpoczynek a potem kolejne turnieje. Kiedy gra Iga Świątek kolejny turniej?

KIEDY gra Iga Świątek następny turniej WTA Plany startowe 2022 trawa

Iga Świątek zakończyła serię turniejów na mączce, a przed nią występy na trawie. Polka powtarza, że nie czuje się za dobrze na tej nawierzchni. Za to inne zdanie na ten temat ma trener Tomasz Wiktorowski. - Mój trener wierzy, że mogę wygrywać więcej meczów na trawie – powiedziała Iga Świątek w Paryżu po triumfie Roland Garros. - Jeszcze nie wiem, czy tak rzeczywiście jest, ale chciałabym się na niej również poprawić. Szczerze mówiąc, trawa jest zawsze dla mnie trudna. Ale przynajmniej nie będę miała żadnych oczekiwań. To coś odświeżającego umysł - dodała Iga Świątek. - Zamierzam się po prostu przygotować jak najlepiej. Może wykorzystam doświadczenie trenera, które miał z Agą Radwańską, a to była jej ulubiona powierzchnia. Mam nadzieję, że udzieli mi kilku wskazówek, które naprawdę będą bardzo pomocne, a ja dzięki temu będę czerpała więcej radości z gry na trawie - stwierdziła Iga Świątek.

KIEDY gra Iga Świątek kolejny turniej? Plany startowe Igi Świątek na trawie

Iga Świątek po finale Roland Garros zdradziła, z czego jest najbardziej dumna. – Może to zabrzmi nieco dziwnie, ale chyba z tego, że wygrałam te 35 meczów z rzędu i pobiłam rekord Sereny Williams. Zawsze chciałam ustanawiać rekordy, a w tenisie to naprawdę trudne po tym, czego dokonała Serena. Dlatego zrobiło to na mnie wrażenie – zdradziła Iga Świątek. Kiedy Polka zagra kolejny turniej? Na ten moment Iga Świątek zgłoszona jest do turnieju WTA 500 w Berlinie, który ma się rozpocząć 13 czerwca. Organizatorzy zawodów w stolicy Niemiec są bardzo dumni, ze polska liderka rankingu WTA ma u nich zagrać. I bardzo się tym chwalą, licząc pewnie na przyjazd polskich kibiców. - Tak wysoki poziom zgłoszonych zawodniczek czyni z Berlina centrum tenisowego świata w połowie czerwca. To pokazuje, jakie znacznie ma Berlin w świecie tenisa - powiedziała Barbara Rittner, dyrektor turnieju w Niemczech. Tylko czy Iga Świątek faktycznie zagra w tym Berlinie?

Iga Świątek KIEDY gra kolejny turniej WTA 2022 Iga Świątek Plany startowe na trawie

Iga Świątek zgłoszona jest do gry w turnieju WTA w Berlinie (13-19 czerwca), ale bardzo możliwe, że się z niego wycofa. Polka i członkowie jej zespołu mogą po prostu uznać, że mistrzyni potrzebuje więcej czasu na odpoczynek i regenerację po tak ogromnym sukcesie i bardzo intensywnym okresie. Decyzja zapadnie pewnie w ciągu najbliższych dni. Iga Świątek poza Berlinem nie jest zgłoszona do żadnych innych turniejów przed Wimbledonem (27 czerwca). To jednak też może się zmienić. Iga Świątek zawsze może poprosić o dziką kartę, a organizatorzy turniejów w Eastbourne czy Bad Homburg (oba 19 czerwca) z pewnością taką prośbę by spełnili.

Iga Świątek PLANY STARTOWE na trawie 2022 KIEDY gra Iga Świątek kolejny mecz

  • WTA 500 Berlin - 13 czerwca (jest zgłoszona, ale może się wycofać)
  • WTA 500 Eastbourne - 19 czerwca (nie jest na razie zgłoszona)
  • Wimbledon - 27 czerwca (jest zgłoszona)
Michał Chojecki komentuje sukces Igi Świątek w Paryżu
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze