Iga Świątek KIEDY gra United Cup O której godzinie gra Iga Świątek Z KIM gra pierwszy mecz

i

Autor: Paweł Skraba KIEDY gra Iga Świątek United Cup O której godzinie gra Iga Świątek Z KIM gra pierwszy mecz

United Cup

KIEDY gra Iga Świątek United Cup O której godzinie gra Iga Świątek KIEDY mecze w United Cup TERMINARZ

2022-12-29 10:04

Iga Świątek KIEDY gra United Cup Z KIM i O której godzinie gra Iga Świątek pierwszy mecz. Trwa już United Cup, międzynarodowy turniej, w którym walczy 18 najlepszych tenisowych reprezentacji. Polska trafiła do grupy B z Kazachstanem i Szwajcarią i rozegra swoje mecze w Brisbane. W reprezentacja Polski zagrają największe gwiazdy. Szykują się wielkie emocje. W Brisbane w bało-czerwonych barwach powalczą m.in. Iga Świątek, Hubert Hurkacz, Magda Linette, Łukasz Kubot, a kapitański duet stworzą Agnieszka Radwańska i Dawid Celt. Zobacz, kiedy mecze Igi Świątek w United Cup O której gra Iga Świątek i z kim gra Iga Świątek w United Cup w Australii.

Iga Świątek sezon rozpocznie od występu w United Cup. Polka od kilku dni jest już w Brisbane, gdzie walczyć będzie w barwach reprezentacji Polski w nowych międzynarodowych rozgrywkach. To tenisowy turniej drużyn mieszanych w Australii (Brisbane, Perth i Sydney), w którym walczy 18 najlepszych narodowych reprezentacji. Polacy trafili do grupy z Kazachstanem i Szwajcarią, a zagrają w Brisbane. W puli nagród jest aż 15 mln dol. i mnóstwo rankingowych punktów WTA i ATP. Każdy mecz składać się będzie z pięciu spotkań: dwóch singli mężczyzn, dwóch singli kobiet i miksta. Zwycięzcy grup awansują do finałowego turnieju w Sydney.

Iga Świątek KIEDY gra United Cup O której godzinie gra Iga Świątek

Iga Świątek i pozostali polscy tenisiści wzięli właśnie udział w konferencji prasowej. Liderka rankingu WTA, Hubert Hurkacz, kapitan Agnieszka Radwańska, Magda Linette czy Łukasz Kubot odpowiadali na pytania dziennikarzy, a najwięcej uwagi koncentrowało się oczywiście na liderce rankingu WTA. - To pierwszy turniej w roku, więc będzie ciężko. Ale fajnie, że jesteśmy razem i będziemy mogli w pewnym sensie podzielić się doświadczeniami z naszymi kolegami i koleżankami z drużyny, posiedzieć razem na ławce i wspierać się nawzajem - powiedziała Iga Świątek. - Moim celem była zawsze popularyzacja tenisa w Polsce. Wciąż jesteśmy krajem, który jest bardziej skoncentrowany na piłce nożnej, ale czuję, że cały sukces, jaki odnieśliśmy z Hubim Hurkaczem oraz wcześniejsze dokonania Agi Radwańskiej dają efekty. Myślę, że to naprawdę się sumuje i możemy wykonać świetną robotę popularyzując tenis i czyniąc go bardziej dostępnym dla dzieci - stwierdziła Iga Świątek.

KIEDY gra Iga Świątek United Cup Z KIM gra Iga Świątek

Iga Świątek i Hubert Hurkacz łączą siły, więc rozstawiona w turnieju Polska będzie jednym z faworytów. Nasze gwiazdy wspierać będą też m.in. Magda Linette i Łukasz Kubot. „Już 31 grudnia pierwszy mecz Polski w United Cup w Australii. Nie mogę się doczekać. Wraz z Dawidem poprowadzimy polski zespół w tych rozgrywkach. Do boju! Będzie się działo! – nie kryje entuzjazmu Agnieszka Radwańska, która razem z mężem Dawidem Celtem stworzy kapitański duet. Isia w 2015 r. wraz z Jerzym Janowiczem poprowadziła już Polskę do triumfu w Pucharze Hopmana (pamiętne zwycięstwo nad Sereną Williams w finale). Można powiedzieć, że bardziej rozbudowany United Cup jest następcą tych rozgrywek.

United Cup KIEDY mecz Igi Świątek O której gra pierwszy mecz

Reprezentacja Polski pierwszy mecz w United Cup zagra z Kazachstanem, a ten mecz zaplanowano na sobotę 31 grudnia 2022 r. Na początek Iga Świątek zagra z Julią Putincewą. Początek meczu Świątek - Putincewa o godzinie 6.30 rano polskiego czasu. Transmisja TV na antenie TVP Sport.

Drugi mecz Polska zagra ze Szwajcarią, a Iga Świątek powalczy z Belindą Bencic, mistrzynią olimpijską. Mecz Świątek - Bencic poniedziałek 2 stycznia o godzinie 10 rano polskiego czasu.

Daria Abramowicz: Jestem dumna z Igi Świątek, w sporcie nie ma cyborgów
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze