Autor: AP Świątek - Riske O KTÓREJ GODZINIE gra Iga Świątek WTA Madryt KIEDY gra Świątek - Riske GODZINA meczu

Iga Świątek ROZBIŁA rywalkę w WIELKIM stylu. Polka z AWANSEM do ćwierćfinału WTA Adelaide

2021-02-24 12:11

Po wygranej w pierwszej rundzie WTA Adelaide z Madison Brengle, Iga Świątek zmierzyła się na korcie z Australijka, Maddison Inglis. W tym spotkaniu to Polka była wskazywana jako faworytka i szybko po rozpoczęciu meczu Świątek pokazała, dlaczego tak jest. Inglis nie miała w tym pojedynku zbyt wiele do powiedzenia, w pierwszym secie wygrywając zaledwie jednego gema. W całym spotkaniu Polka okazała się zdecydowanie lepsza wygrywając 6:1, 6:3.

Po występach Igi Świątek na kortach Australian Open przyszedł czas za walkę podczas WTA Adelaide. W pierwszej rundzie imprezy Polka zmierzyła się z Madison Brengle, którą pokonała bez większych problemów 6:3, 6:4. W drugiej rundzie czekała już na nią Maddison Inglis, jednak wciąż to Świątek była faworytką i od samego początku meczu udowodniła, że nie bez powodu to ona była typowana jako zwycięzca tego starcia. W pierwszym secie Australijka po prostu nie istniała, dając się rozbijać i przełamywać Polce w kolejnych gemach. Pierwsza odsłona tego pojedynku zakończyła się tylko jednym wygranym gemem po stronie Inglis.

Druga odsłona wydawała się już bardziej wyrównana, chociaż wciąż to Świątek narzucała tempo i styl gry. Australijska tenisistka zdecydowała się jednak postawić i na początku drugiego seta była w stanie wygrać aż trzy sety, w których to ona zagrywała. Do tego momentu Inglis trzymała się jeszcze na korcie, jednak przy wyniku 3:3 w drugim secie dała się przełamać Idzie, co przesądziło o losach spotkania. Ze stanu 3:4 szybko zrobiło się 3:6, co zamknęło mecz kolejnym przełamaniem Polki.

Rozpracowanie Maddison Inglis zajęło Idzie Świątek dokładnie godzinę i 15 minut. Po tym czasie mogła się ona cieszyć nie tylko ze swojego kolejnego zwycięstwa, ale również awansu do kolejnej fazy turnieju, którą jest już ćwierćfinał. Tam czeka już na nią Danielle Collins, która niespodziewanie poradziła sobie z Ashleigh Barty. Australijka przegrała 3:6, 4:6 i to Amerykanka zameldowała się dalej.

Iga Świątek - Maddison Inglis NA ŻYWO w INTERNECIE. Relacja LIVE ONLINE WTA Adelaide Iga Świątek - Maddison Inglis. O której godzinie mecz II runda WTA Adelaide Iga Świątek - Maddison Inglis. WYNIK LIVE ONLINE mecz tenis Świątek - Adelaide. Mecz Igi Świątek środa 24.02 NA ŻYWO w INTERNECIE. Relacja LIVE w INTERNECIE z meczu Iga Świątek - Maddison Inglis. Jaki wynik meczu NA ŻYWO Świątek - Inglis. Iga Świątek w środę zagra w II rundzie turnieju WTA Adelaide. Mecz Igi Świątek z Maddison Inglis wzbudzi w Polsce znowu dużo emocji. Nasza reprezentantka stanie bowiem przed dużą szansą awansu do kolejnej fazy prestiżowej imprezy. Rozstawiona z numerem "5" reprezentantka naszego kraju w pierwszej rundzie w dwóch setach poradziła sobie z Madison Brengle. Z kolei jej najbliższa rywalka po trzysetowym boju wyeliminowała Samantę Stosur. W przypadku zwycięstwa Iga Świątek w kolejnej rundzie zagra najprawdopodobniej z rozstawioną z jedynką Ashleigh Barty. Mecz Iga Świątek - Maddison Inglis w środę 24 lutego. Początek spotkania około godziny 10:30. Relacja LIVE ONLINE z meczu Świątek - Inglis na sport.se.pl. Zapraszamy!