Autor: AP Iga Świątek - Marketa Vondrousova RELACJA NA ŻYWO WYNIK WTA Finals 2023 Polka wygrała pierwszego seta!

WTA Finals

Iga Świątek - Marketa Vondrousova RELACJA NA ŻYWO WYNIK Polka zaczęła od zwycięstwa! WTA Finals 2023

2023-10-31 1:03

Iga Świątek na otwarcie rywalizacji w WTA Finals 2023 w Cancun pokonała 7:6(3), 6:0 Marketę Vondrousovą. Polka kiepsko zaczęła mecz z czeską mistrzynią Wimbledonu. Słabo serwowała i popełniała dużo błędów. Przegrywała już 2:5, ale odrobiła straty i wygrała tę partię 7:6. W drugim secie Iga Świątek dominowała już na korcie, a Vondrousova opadła z sił i straciła ochotę do gry. Poniżej nasza relacja na żywo i wynik meczu Świątek - Vondrousova w WTA Finals 2023.

Iga Świątek i Marketa Vondrousova w WTA Finals grają ze sobą po raz trzeci. Polka wygrała oba poprzednie spotkania. Najpierw pokonała Czeszkę 6:1, 6:2 na drodze do sensacyjnego triumfu w Roland Garros 2020. Iga Świątek miała wtedy 19 lat, a Vondrousova przystępowała do paryskiego Szlema jako finalistka poprzedniej edycji. Drugi mecz panie rozegrały w tym sezonie. Iga Świątek po świetnej grze wygrała 7:6, 6:1 w Cincinnati.  - W naszym ostatnim meczu udowodniła, że ciężko ją pokonać - stwierdziła teraz Iga Świątek.

Iga Świątek - Vondrousova RELACJA NA ŻYWO WYNIK WTA Finals 2023

Iga Świątek meczem z Marketą Vondrosuova zaczyna walkę w WTA Finals. Polka i Czeszka to dwie aktualne mistrzyni wielkoszlemowe. Iga Świątek w tym sezonie wygrała paryski Roland Garros, a Vondrousova - londyński Wimbledon. - Jest leworęczna i ma zupełnie inny styl gry niż inne zawodniczki. Poza tym często zmienia tempo gry i bawi się tenisem. To sprawia, że do tej rywalizacji muszę podejść inaczej niż do meczów z innymi rywalkami - mówi Iga o Czeszce. - Jeśli jednak będę odpowiednio skoncentrowana, to osiągnę korzystny wynik - dodała Polka.

Iga Świątek w WTA Finals walczy o pozycję numer 1 i o ogromne pieniądze. W puli nagród jest 9 milionów dolarów, o aż 4 mln więcej niż w WTA Finals 2021 i 2022. A to oznacza, że zwyciężczyni turnieju singla będzie mogła zarobić ponad 3 mln dolarów (ok. 12,8 mln zł). Tyle zgarnie, jeżeli wygra zawody z kompletem pięciu zwycięstw - trzech w grupie, a potem oczywiście w półfinale i finale. Duże premie tenisistki zgarną już za samo wyjście na kort oraz każdy wygrany mecz.

Iga Świątek - Vondrousova WYNIK NA ŻYWO Relacja live z WTA Finals w Cancun

Mecz Iga Świątek - Marketa Vondrousova w WTA Finals zostanie rozegrany w poniedziałek 30 października. Początek meczu Świątek - Vondrousova o godzinie 23 polskiego czasu. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywp z meczu Świątek - Vondrousova w WTA Finals 2023.