Iga Świątek

i

Autor: Marcin Wziontek Iga Świątek

Zmiana w drabince

Iga Świątek nie zagra w Toronto z zawodniczką Piotra Sierzputowskiego! Wycofała się z turnieju

2022-08-08 9:34

Iga Świątek czeka na pierwszy mecz w turnieju WTA w Toronto. Polka zacznie od II rundy i wydawało się, że zagra z Shelby Rogers, podopieczną jej byłego trenera Piotra Sierzputowskiego. Amerykanka wycofała się jednak z tej imprezy, bo w minioną noc grała w finale turnieju w San Jose (przegrała z Darią Kasatkiną. W drabince WTA Toronto nastąpiła zmiana. Z kim i kiedy gra Iga Świątek w Toronto?

Iga Świątek zacznie walkę w Toronto od II rundy i wydawało się, że zmierzy się z Shelby Rogers (nr 45), która właśnie odniosła życiowy sukces, dochodząc do finału turnieju WTA w San Jose. Amerykanka jest podopieczną Piotra Sierzputowskiego, który był trenerem Igi Świątek przez 5 lat. Dlatego to spotkanie miałoby dodatkowy smaczek. Jednak do niego nie dojdzie. Shelby Rogers wycofała się z turnieju w Toronto. W jej miejsce w wskoczyła do drabinki Australijka Ajla Tomljanović (nr 72), która zmierzy się z Rosjanką Weroniką Kudermietową (nr 18). Iga Świątek prawdopodobnie w środę zmierzy się ze zwyciężczynią pojedynku Tomljanović - Kudermietowa. Jeżeli Polka pokona tę przeszkodę, wpadnie pewnie na kanadyjską finalistkę US Open Leylę Fernandez, a potem na Serenę Williams, Naomi Osakę, Garbine Muguruzę lub inną wielką gwiazdę.

Tak Agnieszka Radwańska wypowiedziała się o Świątek. Nie owijała w bawełnę, zwróciła uwagę na jeden szczegół

Iga Świątek czeka na pierwszy mecz w Toronto, gdzie zagra pierwszy turniej na kortach twardych od początku kwietnia, gdy podbiła Miami, wdrapując się na fotel liderki rankingu WTA. Znamy już drabinkę, a Polka zacznie od II rundy. - Doskonale pamiętam mój poprzedni występ tutaj, bo był dla mnie przełomowy - powiedziała Iga Świątek. W 2019 r. Polka w wieku 18 lat przebiła się w Toronto przez kwalifikacje, a potem pokonała m.in. Karolinę Woźniacką. Przegrała dopiero po zaciętym meczu z Naomi Osaką, a po tym turnieju zadebiutowała w Top-50 rankingu. Teraz przyleciała do Kanady jako dominatorka. - Tamte mecze z Karoliną i Naomi pomogły mi uwierzyć w siebie - wspomina Iga Świątek, która w Toronto jest razem ze swoją starszą siostrą Agatą. Turniej w Toronto jest bardzo silnie obsadzony. Iga Świątek wzięła udział w ceremonii losowania drabinki, a następnego dnia odpowiadała na pytania dziennikarzy w czasie konferencji prasowej. Co powiedziała Polka? O tym pod galerią zdjęć.

Iga Świątek w Toronto szykuje nowe zmiany? Tajemnicza wypowiedź Polki

Iga Świątek w rankingu WTA prowadzi wciąż z ogromną przewagą. - Jestem bardzo dumna z tego, co udało mi się osiągnąć w pierwszej części sezonu i mam nadzieję, że dzięki temu w drugiej części zagram z większą swobodą, mając świadomość, że nie muszę już niczego udowadniać - powiedziała Iga Świątek w czasie konferencji prasowej w Toronto, pytana o przerwaną w lipcu serię 37 zwycięstw. - Z drugiej strony, mogę też odczuwać większą presję, więc postaram się nie myśleć o tym co było, koncentrując się tylko na przyszłości. Mam tylko nadzieje, że nie będę wyłącznie skupiać się na wygrywaniu, bo ważne jest też, żebym poprawiała swoją grę. Ostatnio mieliśmy więcej czasu na spokojne treningi, więc chciałabym już tutaj wprowadzić do mojej gry nowe rzeczy - zdradziła Iga Świątek.

Agnieszka Radwańska o Idze Świątek, powrocie na korty i życiu po zakończeniu kariery

Posłuchaj komentarzy ekspertów odnośnie pierwszego występu Igi Świątek w Toronto. Podcast "Super SPORT".

Listen to "Lewandowski i La Liga. Zmarzlik i Motor Lublin. Super SPORT" on Spreaker.
Najnowsze