Iga Świątek

i

Autor: AP Iga Świątek

Iga Świątek oddała FORTUNĘ na ten cel! Świat zaskoczony gestem Polki!

2021-10-11 9:02

Iga Świątek najpierw zachwyciła na korcie, a chwilę potem na konferencji prasowej. Po rozgromieniu (6:1, 6:0) Rosjanki Weroniki Kudermietowej w III rundzie turnieju WTA w Indian Wells polska tenisistka ogłosiła, że aż 50 tysięcy dolarów (200 tysięcy złotych) z zarobionych w turnieju premii przekaże na walkę z chorobami psychicznymi. Iga Świątek stale współpracuje w psychologiem i na każdym kroku podkreśla, jak ważne dla niej jest dbanie o mentalną stronę jej tenisa. Teraz w czasie turnieju w Indian Wells, akurat w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego, zdecydowała się na ten piękny gest.

Iga Świątek jest już w 1/8 finału turnieju WTA w Indian Wells po efektownym zwycięstwie 6:1, 6:0 nad Weroniką Kudermietową. - Od początku czułam się bardzo pewnie na korcie - powiedziała zaraz po ostatniej piłce Polka, która często powtarza, jak ważne dla niej jest odpowiednie przygotowanie mentalne do gry. O psychice Iga Świątek mówiła też bardzo dużo na konferencji prasowej. Nasza tenisistka pokonała Rosjankę akurat w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego, a po spotkaniu ogłosiła, że przekazuje 50 tys. dolarów z premii zarobionej w Indian Wells na walk ze zdrowiem psychicznym. - Chciałabym dedykować moje zwycięstwo wszystkim, którzy nie czują się dobrze i dołożyć swoją cegiełkę, aby pomóc im choć trochę. Chcę przekazać moją wygraną za 3. rundę, a więc 50 tysięcy dolarów, organizacji, która niesie pomoc w obszarze zdrowia psychicznego - poinformowała Iga Świątek, która w sumie w Indian Wells za awans do 1/8 finału zgarnęła już 92 tys. dolarów. - Możecie pomoc mi dokonać wyboru w komentarzach. Po turnieju razem z moim zespołem przejrzę Wasze propozycje, chciałabym, żebyście mieli udział w tej decyzji. I dlatego też od razu dam znać, jaką inicjatywę wesprzemy z okazji tego ważnego dnia - dodała Iga Świątek.

Iga Świątek; Mój tata zaszczepił mi patriotyzm

Iga Świątek na niemal każdy turniej podróżuje w towarzystwie psychologa sportowego Darii Abramowicz, która... akurat świętowała urodziny. - Chciałam wygrać i zrobić prezent dla mojego psychologa, ponieważ zwykle, gdy przegrywam, rozgrywa się dramat. Powiedzmy, że ma dzisiaj wolny dzień - żartowała po meczu z Weroniką Kudermietową nasza tenisistka, która w kolejnej rundzie powalczy z Łotyszką Jeleną Ostapenko (nr 29), byłą mistrzynią French Open (w 2017 r.). - W sporcie zawsze było dla mnie ważne korzystanie z pomocy psychologa, bo zawsze myślałam, że w mojej wytrzymałości psychicznej jest siła, którą mogę wykorzystać na korcie i mogę się w ten sposób rozwijać – tłumaczyła Iga Świątek. - Dobrze jest pozostać otwartym. Jeśli potrzebujesz takiej pomocy, skorzystaj z niej. Jeśli jesteś na to gotowy i masz otwarty umysł, myślę, że to bardzo pomaga - przekonuje tenisistka z Raszyna.

ZOBACZ: Iga Świątek MATKA OJCIEC Kim są rodzice Igi Świątek

Najnowsze