Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Świątek oszczędza siły

Iga Świątek podjęła ważną decyzję. Rezygnuje z prestiżowego turnieju, klamka zapadła

2022-09-21 8:48

Iga Świątek rozegrała w tym sezonie już ponad 60 meczów, a do końca roku zostało jeszcze kilka turniejów, w których ma wziąć udział. Zmęczenie będzie tym większe, im lepiej będzie szło Polce, bo siłą rzeczy rozegra wówczas więcej spotkań. Aby jak najlepiej przygotować się do finału sezonu, 21-latka i jej sztab zdecydowali się zrezygnować ze startu w jednym z prestiżowych turniejów.

Póki co Iga Świątek regeneruje się po zwycięstwie w wielkoszlemowym US Open. Sezon powolutku chyli się ku końcowi, ale przed Polką jeszcze kilka wyzwań, a jednym z nich jest turniej Masters, czyli nieoficjalne mistrzostwa świata w tenisie i najważniejszy po Wielkim Szlemie turniej w roku. Na Turnieju Mistrzyń Iga Świątek zadebiutowała w 2021 roku, ale nie poradziła sobie najlepiej. Teraz z pewnością chce pokazać się z dużo lepszej strony, ale nie może także przeciążyć organizmu. Z tego powodu zdecydowano, że Iga Świątek nie weźmie udziału w turnieju WTA 1000 w Guadalajarze.

Iga Świątek rozstała się z agentką! Jest komentarz z jej zespołu, ważne zmiany!

Daria Abramowicz o wygranej Igi Świątek

Iga Świątek rezygnuje z prestiżowego turnieju. Ważna decyzja przed Mastersem

Kolejną imprezą, na jakiej pojawi się Iga Świątek, będzie AGEL Open 2022 w Ostrawie. Rywalizacja na tym turnieju rangi WTA 500 rozpocznie się 3 października. Wiele wskazywało na to, że po czeskich zawodach, a przed Turniejem Mistrzyń, Iga Świątek zdecyduje się na start w Guadalajarze na turnieju WTA 1000. Polka postanowiła jednak wystartować nie w Meksyku, a w USA.

Iga Świątek pożyczyła tacie wypasioną furę! Zobacz zdjęcia w galerii poniżej:

Co ważne, turniej w Ostrawie kończy się 9 października, a WTA 500 w San Diego zaczyna już 10 października. Iga Świątek wolała jednak mieć mniej odpoczynku między „zwykłymi” turniejami, ale więcej przed samym Mastersem, dlatego zrezygnowała z gry w Guadalajarze (ten turniej zaczyna się dopiero 17 października i skończy się ok. tydzień przed Turniejem Mistrzyń).

Te słowa zabolą Igę Świątek! Okrutne porównanie, mistrzyni nie daje Polce szans

WTA Masters rozpocznie się 31 października i zakończy 7 listopada i jest to swego rodzaju finał sezonu. Niestety, wciąż nie rozwiązano wielkiego problemu – 8 listopada rozpoczną się bowiem finały Billie Jean King Cup, czyli turnieju reprezentacyjnego. Finalistki turnieju mistrzyń będą miały nie lada problem, aby dotrzeć na czas na rywalizację międzynarodową.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra Turniej Mistrzyń w 2022 roku?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany