Iga Świątek i Serena Williams

i

Autor: Twitter Iga Świątek i Serena Williams

Niepotrzebne słowa

Te słowa zabolą Igę Świątek! Okrutne porównanie, mistrzyni nie daje Polce szans

2022-09-20 14:03

Iga Świątek wciąż odpoczywa po sięgnięciu po triumf w trzecim turnieju wielkoszlemowym w karierze. Światowi eksperci prześcigają się w pochwałach dla polskiej tenisistki i wróżą jej jeszcze większą dominację nad resztą stawki w kolejnym sezonie, choć obecny jeszcze się nie zakończył. Zdaniem innych tenisistek Iga Świątek nie będzie jednak w stanie doścignąć osiągnięć legendarnej Sereny Williams, która właśnie zakończyła karierę.

Tegoroczny US Open był wyjątkowy z paru powodów. Po odpadnięciu z tego turnieju karierę zakończyła Serena Williams, jedna z największych gwiazd tenisa i sportu w historii. Z kolei triumf Igi Świątek w całej imprezie także miał wymiar historyczny – 21-latka stała się pierwszą Polką, która wygrała w tym turnieju. I choć światowi eksperci nie mają wątpliwości, że Iga Świątek może jeszcze długo dominować w cyklu WTA (obecnie jest liderką rankingu WTA mając na koncie ponad 10 tys. punktów, czyli dwa razy więcej, niż druga Ons Jabeur), to część tenisistek od razu podkreśla, że Polce daleko do Sereny Williams. I choć w tej chwili to absolutna racja, to po co o tym mówić, gdy Świątek jest na początku swojej kariery?

Legenda tenisa szczerze o Idze Świątek. Wywróżył jej przyszłość, nie ma cienia wątpliwości

Daria Abramowicz o wygranej Igi Świątek

Mistrzyni Wimbledonu porównuje Świątek do Williams. Bolesne słowa

Na temat gry jednej i drugiej zawodniczki wypowiedziała się Marion Bartoli, zwyciężczyni Wimbledonu z 2013 roku. Jej zdaniem Iga Świątek w swojej najlepszej formie nigdy nie będzie lepsza od Sereny Williams. – Gdy spojrzysz na to wszystko z odpowiedniej perspektywy, najlepsza Williams będzie lepsza niż najlepsza Świątek – cytuje wypowiedź Bartoli portal tennismajors.com. Obecnie swoimi osiągnięciami Świątek nie może dorównać legendarnej amerykance, ale pamiętajmy, że ma dopiero 21 lat i wciąż nie wiadomo jak jej kariera się potoczy.

Iga Świątek pożyczyła tacie luksusowy samochód! Zobacz zdjęcia w galerii poniżej:

Warto natomiast podkreślić, że od samej Bartoli Świątek już jest lepsza. Francuska w trakcie kariery wygrała 8 turniejów w cyklu WTA, z czego raz zwyciężyła w Wimbledonie. Polka już teraz ma na koncie 10 trofeów, z czego aż trzy wielkoszlemowe – dwa razy wygrała Roland Garros i raz US Open.

Szokująca przepowiednia dotycząca Igi Świątek! To wydarzy się w 2023 roku, legenda nie ma wątpliwości!

Szerokim echem niedawno odbiła się także wypowiedź Marii Szarapowej, która uderzyła we wszystkie obecnie grające tenisistki. – Powiedziałam jej, że - z całym szacunkiem do nowego pokolenia tenisistek - jest od nich zdecydowanie lepsza i powinna wrócić, żeby im to pokazać – powiedziała Szarapowa do Williams w 2021 roku, ale swoje słowa przypomniała przy okazji tegorocznego US Open. I choć Williams to jedna z najlepszych zawodniczek w historii dyscypliny, to należy pogodzić się, że era legendarnej Amerykanki przeminęła. A młode zawodniczki takie jak Świątek czy Coco Gauff mają jeszcze czas, by pokazać swój najlepszy tenis.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra wszystkie cztery turnieje Wielkiego Szlema?
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze

Tekst sponsorowany