Iga Świątek

i

Autor: East News Iga Świątek

Iga Świątek pozbawiona WIELKIEGO MARZENIA?! Jej plany mogą rozpaść się w drobny mak

2020-10-17 11:12

Zwycięstwo Igi Świątek na Roland Garros to już historia. Piękna, ale jednak historia i 19-letnia tenisistka musi myśleć już o kolejnych startach. Od kilku dni wiadomo, że mistrzyni French Open w tym roku nie powalczy już na korcie i zamierza odpocząć przed kolejnym sezonem. Ten może rozpocząć się jednak wielkim rozczarowaniem, bo z Australii dochodzą coraz gorsze informacje dotyczące możliwości rozegrania pierwszego turnieju wielkoszlemowego w 2021 roku.

Iga Świątek od paru tygodni jest na ustach wszystkich kibiców. I nie tylko z Polski, bo 19-latka dokonała rzeczy wielkiej. Na Roland Garros zagrała jak wytrawna tenisistka i po prostu "przespacerowała się" przez cały turniej. W tym nie straciła nawet seta, co tyczy się również wielkiego finału. Świątek została pierwszą reprezentantką Polski, której udało się wygrać turniej wielkoszlemowy. Ale jak to w sporcie bywa, nie można żyć przeszłością, a należy myśleć już o tym, co będzie za kilka tygodni. Sama Świątek w wywiadach przyznawała, że jej marzeniem jest zwycięstwo we wszystkich zawodach należących do Wielkiego Szlema.

Agnieszka Radwańska BRUTALNIE WYŚMIANA. Jeden SZCZEGÓŁ przesądził o wszystkim

Pierwszą okazją na pójście w kierunku marzeń może być Australian Open. Zawody na Antypodach tradycyjnie mają być pierwszym turniejem wielkoszlemowym. Niestety sprawy organizacji tego wielkiego wydarzenia nie ułatwia pandemia koronawirusa. Władze Australii zadecydowały o zamknięciu granic, a nawet gdyby zawodnicy otrzymali zgodę na przybycie, musieliby trenować podczas kwarantanny.

Chcą od Igi Świątek MILION złotych! Szykuje się GIGANTYCZNY proces

Szef Australian Open Craig Tiley nie ma wątpliwości, że w gdyby obostrzenia miały się utrzymać, turniej byłby niemożliwy do przeprowadzenia. - Przy obecnych restrykcjach nie moglibyśmy zorganizować turnieju. Jeśli zawodnik przed pierwszymi występami w sezonie musiałby mieć 14-dniową kwarantannę i siedzieć zamknięci w hotelu, to po prostu nie weźmie udziału w turnieju. Nie da się od nich wymagać, żeby po takim okresie byli gotowi zagrać w Wielkim Szlemie. Negocjujemy zatem, żeby mogli wtedy trenować i przemieszczać się tylko pomiędzy kortem a hotelem - powiedział Tiley Associated Press. Brak Australian Open zapewne zniszczyłby wstępne plany Świątek.

Prezes FEN odpowiada Wrzoskowi: OCHŁOŃ, NIE CZARUJ LUDZI! [Arena Koloseum #8]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze