Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Mistrzyni zabrała głos

Iga Świątek w końcu mogła to powiedzieć. Na takie informacje czekano od dawna. Kibice odetchnęli z ulgą

2023-03-10 9:29

Najbliższe dni w tenisowym świecie zdominowane będą przez wydarzenia w Indian Wells. Już w weekend rusza jeden z największych turniejów na świecie i oczy kibiców zwrócone będą przede wszystkim na Igę Świątek. Polka będzie broniła tytułu sprzed roku. Przed Indian Wells mistrzyni zmagała się z problemami zdrowotnymi. Teraz wyjawiła, jak wygląda walka z chorobą.

Indian Wells to jeden z najważniejszych turniejów w kalendarzu tenisowym. Impreza na zachodzie Stanów Zjednoczonych rangą ustępuje jedynie turniejom wielkoszlemowym, co mówi samo za siebie. Dlatego na kortach zobaczymy największe gwiazdy tenisa z Igą Świątek na czele. Reprezentanta Polski przed rokiem wygrała tą prestiżową imprezę i teraz będzie starała się powtórzyć ten sukces. Nie będzie to jednak łatwe zadanie.

Iga Świątek wyzdrowiała. Przekazała ważne informacje o swoim zdrowiu

Bo chętnych na zwycięstwo jest zdecydowanie więcej. Plusem dla Świątek było to, że w pierwszej rundzie turnieju miała wolny los i dostała nieco więcej czasu na przygotowania oraz dojście do siebie. Nie było bowiem tajemnicą, że liderka rankingu WTA od pewnego czasu zmaga się z chorobą. Już w Dubaju widać było, że zdrowie zawodzi naszą mistrzynię, co mogło przełożyć się na jej formę.

Okazuje się jednak, że Świątek najprawdopodobniej wygrała walkę z przeziębieniem i już od soboty powinna być w pełni dyspozycji. Taką informację tenisistka przekazała na konferencji prasowej. - Teraz jest już w porządku. Najgorzej czułam się w Dubaju, gdzie jednak pokazałam, że także w takich sytuacjach potrafię wygrywać - powiedziała Świątek. W drugiej rundzie Indian Wells Polka zmierzy się z Amerykanką Claire Liu.

Sonda
Czy Iga Świątek wygra Indian Wells 2023?
Iga Świątek przed turniejami w USA: To nigdy nie jest wygodne!
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze