Iga Świątek zagra z Hubertem Hurkaczem! Niesamowity mecz przed polską publicznością!

2021-05-07 12:19 Michał Chojecki materiały prasowe
Hubert Hurkacz, Iga Świątek
Autor: Materiały prasowe Hubert Hurkacz, Iga Świątek

Iga Świątek kontra Hubert Hurkacz! A wszystko w Polsce przed polską publicznością i w szczytnym celu. Organizatorzy turnieju WTA w Gdyni poinformowali, że przed imprezą dwójka najlepszych polskich tenisistów rozegra pokazowy mecz. Iga Świątek i Hubert Hurkacz rozegrają pokazowy mecz gry mieszanej 13 lipca 2021 roku na kortach Klubu Tenisowego Arka. Dochód z biletów wesprze wybrane przez Igę i Huberta inicjatywy pomocowe.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz grają w dużych turniejach tenisowych cyklów, a polscy kibice mogą ich oglądać na żywo tylko w telewizji. Przed igrzyskami w Tokio mistrzyni French Open i mistrz Miami Open zawitają do Gdyni, gdzie rozegrają pokazowe spotkanie. - Obok tenisa największą przyjemność sprawia mi pomaganie i cieszę się, że będę mogła nie tylko zagrać w Polsce, ale też zrobić to w szczytnym celu - mówi o wydarzeniu Iga Świątek.

Dzień otwarcia turnieju w Gdybi będzie obfitował w atrakcje. Oprócz meczu odbędzie się także trening z dziećmi, który osobiście poprowadzą Iga Świątek i Hubert Hurkacz, dając najmłodszym dawkę motywacji do uprawiania sportu. Dla dorosłych przed wydarzeniem zorganizowana zostanie specjalna aukcja charytatywna, w ramach której będzie można wylicytować singlowy tie-break do rozegrania z Igą i Hubertem.

Dochód z licytacji zostanie przeznaczony na cele charytatywne wybrane przez zawodników. O szczegółach tej akcji będziemy informowali w kanałach społecznościowych turnieju WTA 250 Gdynia- Mam nadzieję, że w Gdyni otrzymamy silne wsparcie polskich kibiców i zabierzemy je ze sobą na Igrzyska, a przede wszystkim zrobimy coś dobrego, wspierając cel charytatywny - mówi Hubert Hurkacz

Mecz Igi Świątek i Huberta Hurkacz będzie ostatnią okazją do pożegnania ich przed wylotem na Igrzyska Olimpijskie do Tokio. - Cieszę się, że nasz turniej stworzy okazję do zobaczenia na żywo naszych czołowych zawodników, co ma szczególny wymiar w kontekście zbliżających się Igrzysk Olimpijskich - najważniejszej imprezy dla każdego sportowca i kibica - podsumowuje Marcin Matkowski, dyrektor turnieju w Gdyni.

Wydarzenie specjalne z udziałem Igi Świątek i Huberta Hurkacza będzie biletowane, a dochód z niego zostanie przeznaczony na cele charytatywne, które poznamy przed turniejem. Mecz będzie można obejrzeć na żywo w TVP Sport.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze