Jan Zieliński w finale debla Australian Open! PREMIE w deblu też robią wrażenie! Ile zarobił Zieliński za finał Australian Open?

i

Autor: Paweł Skraba Jan Zieliński w finale debla Australian Open! PREMIE w deblu też robią wrażenie! Ile zarobił Zieliński za finał Australian Open?

Wielki sukces Polaka

Jan Zieliński w finale debla Australian Open! PREMIE w deblu robią wrażenie! Ile zarobił Zieliński za finał Australian Open?

2023-01-26 8:14

Jan Zieliński zagra w finale debla Australian Open! Polski tenisista i jego reprezentujący Monako partner Hugo Nys 6:3, 5:7, 6:2 francuską parę Jeremy Chardy/ Fabrice Martin. To największy sukces w karierze 26-letniego Polaka, który w Melbourne zarobił już dużo pieniędzy. Para polsko-monakijska w Melbourne zarobiła już 370 tys. dolarów amerykańskich premii czyli ok. 1,1 mln złotych (do podziału). Mający w dorobku dwa tytuły w grze podwójnej Zieliński (oba w Metz, w 2021 roku w parze z Hubertem Hurkaczem, a rok później z Nysem) w Wielkim Szlemie do tej pory najdalej dotarł w ubiegłorocznym US Open, kiedy z Nysem zatrzymali się na ćwierćfinale.

Jan Zieliński w finale debla Australian Open 2023! Polak i jego partner Hugo Nys pokonali Francuzów Jeremy'ego Chardy'ego i Fabrice'a Martina 6:3, 5:7, 6:2. To największy sukces w karierze polskiego tenisisty.  Zieliński może zostać trzecim polskim triumfatorem gry podwójnej w Australian Open. W 1978 roku po tytuł sięgnął Wojciech Fibak, który grał wspólnie z Australijczykiem Kimem Warwickiem, a w 2014 roku mistrzami zostali Łukasz Kubot i Szwed Robert Lindstedt.

- To niesamowite. W zasadzie dopiero w marcu ubiegłego roku zaczęliśmy grać ze sobą, chcieliśmy zobaczyć, jak to będzie wyglądać. Przebyliśmy długą drogę i w naszym pierwszym Australian Open zaszliśmy tak daleko. Bardzo dobrze się uzupełniamy. Jesteśmy dobrymi kumplami poza kortem i na nim też świetnie się rozumiemy. Potrafimy być nieprzewidywalni i to czyni nas groźnymi - powiedział Jan Zieliński.

Awans do finału spowodował, że w poniedziałkowym notowaniu rankingu deblistów Zieliński przesunie się z 36. na najwyższą w karierze 16. pozycję, a Nys z 40. na 22. Jeśli zdobędą tytuł w Melbourne, to Polak wskoczy do najlepszej dziesiątki. Para polsko-monakijska w Melbourne zarobiła już 370 tys. dolarów australijskich premii (do podziału, ok. 1,1 mln złotych). W przypadku końcowego triumfu kwota ta wzrośnie to ok. 695 tys. AUD.

Rywalami Zielińskiego i Nysa w finale będą AustralijczycyJason Kubler i Rinky Hijikata. Grający w imprezie dzięki tzw. dzikiej karcie Kubler i Hijikata w półfinale pokonali rozstawionych z "ósemką" Hiszpana Marcel Granollersa i Argentyńczyka Horacio Zeballosa 6:4, 6:2. Finał debla mężczyzn zaplanowano na sobotę.

QUIZ: Jesteś kibicem tenisa? Rozpoznasz te tenisistki? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 20
Na początek coś łatwego Tenisistka na zdjęciu to...
Serena Williams
Najnowsze