Autor: AP PHOTO Kamil Majchrzak - Nick Kyrgios WYNIK

ATP Tokio

Kamil Majchrzak napędził strachu Nickowi Kyrgiosowi! W Tokio zrobiło się gorąco, sensacja była blisko

2022-10-06 10:53

Czwartkowy poranek rozpoczął się gorąco dla polskich kibiców! W odległym Tokio w turnieju ATP 500 Kamil Majchrzak podejmował niezwykle popularnego Nicka Kyrgiosa. Australijczyk był ogromnym faworytem tego meczu, ale Polak napędził mu strachu. Po pierwszym secie sensacja była blisko, gdyż 121. tenisista świata wygrał partię otwarcia. Później finalista Wimbledonu doszedł do głosu i awansował do ćwierćfinału w Tokio w trzech setach.

Majchrzak sygnalizował powrót do dobrej formy już w zeszłym tygodniu, dochodząc do ćwierćfinału turnieju ATP 250 w Sofii. W nim przegrał z późniejszym triumfatorem - Markiem-Andreą Hueslerem. Prosto z Bułgarii udał się do Japonii, gdzie pewnie wygrał w I rundzie z reprezentantem gospodarzy - Sho Shimabukuro (7:6, 6:2). Dzięki temu zapewnił sobie hitowy pojedynek z Nickiem Kyrgiosem, w którym nie był oczywiście faworytem, ale postawił idolowi wielu kibiców trudne warunki!

ATP Tokio: Kamil Majchrzak napędził strachu Nickowi Kyrgiosowi! Zrobiło się gorąco

Australijczyk przyleciał do Tokio po przerwie po US Open. Finalista tegorocznego Wimbledonu doszedł w Nowym Jorku do ćwierćfinału, w którym po pięciosetowej batalii uległ Karenowi Chaczanowowi. W stolicy Japonii rozbił w I rundzie utalentowanego Chun Hsin Tsenga (6:3, 6:1) i wydawało się, że Majchrzak nie będzie miał z nim większych szans. Jakim zaskoczeniem dla kibiców był pierwszy set czwartkowego meczu, w którym Polak szybko przełamał faworyta i utrzymał tę przewagę do samego końca! Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego wygrał 6:3 w niespełna pół godziny i był o krok od jednego z największych zwycięstw w karierze.

Utrata seta wyraźnie podrażniła 20. tenisistę rankingu ATP. Tym bardziej, że w gemie otwarcia drugiej partii musiał bronić kolejnego break pointa. Wyrównana gra trwała jednak tylko do stanu 2:2, a później Kyrgios wygrał cztery kolejne gemy i wyrównał stan meczu. Te dwa sety zajęły zawodnikom 59 minut! Niestety, to tempo wyraźnie odpowiadało zawodnikowi z Canberry, który błyskawicznie przełamał Majchrzaka w decydującym secie. Wyszedł na prowadzenie 5:2 i zamknął spotkanie przy pierwszej możliwej okazji, drugi raz łamiąc Polaka na 6:2. Tym samym 27-latek w niespełna półtorej godziny awansował do ćwierćfinału turnieju w Tokio, a Majchrzakowi pozostaje radość z udanego pierwszego seta i niedosyt z powodu końcowego wyniku.