Kawa - Jabeur O KTÓREJ GODZINIE gra Kawa Wimbledon KIEDY gra Kawa - Jabeur GODZINA meczu II runda Wimbledonu

Autor: Tomasz Radzik/SE Kawa - Marino RELACJA NA ŻYWO. Wimbledon Katarzyna Kawa - Rebecca Marino WYNIK LIVE ONLINE Mecz Kawy I runda Wimbledonu na żywo dzisiaj 27.06 w INTERNECIE

Katarzyna Kawa z awansem do II rundy Wimbledonu po szalonym meczu! Przepiękny comeback Polki w trzecim secie

Mecz Katarzyny Kawy oraz Rebecci Marino w pierwszej rundzie Wimbledonu zakończył się wygraną Polki 6:4, 3:4. 7:5, chociaż nie brakowało w nim dramaturgii. Tuż przed końcem pierwszego seta spotkanie przerwały ulewne deszcze, a po powrocie na kort to Kanadyjka rozdawała karty. Katarzynę Kawę stać jednak było na comeback w trzeciej partii, kiedy to przegrywając 3:5 była w stanie odwrócić losy meczu i pokonać rywalkę 7:5 i awansować do kolejnej rundy turnieju.

Katarzyna Kawa - Rebecca Marino 6:4, 3:6, 7:5

Czy Iga Świątek wygra Wimbledon w 2022 roku?

Marino i Kawa zagrają na korcie numer 10, a przed nimi odbędzie się tam inne spotkanie WTA - Ylena In-Albon zmierzy się z Alison Riske. Właśnie tuż po zakończeniu tego meczu rozpocznie się starcie Polki z Kanadyjką. Przedmeczową faworytką wydaje się być zawodniczka z Ameryki Północnej, która plasuje się nieco wyżej w rankingu WTA i nie musiała przechodzić przez kwalifikacje. Już od początku czerwca grała w brytyjskich turniejach na trawie, jednak bez szczególnych osiągnięć, choć potrafiła urwać seta m.in. Marii Sakkari (w Nottingham) i Jelenie Ostapenko (w Birmingham).

Polka jest o 2 lata młodsza od Marino i także od kilku tygodni przebywa w Wielkiej Brytanii, gdzie z powodu słabszego rankingu musiała przebijać się przez kwalifikacje. W Nottingham awansowała do turnieju głównego, jednak w I rundzie przegrała z Magdą Linette, a w Birmingham odpadła już w I rundzie eliminacji. Znacznie lepiej poszło jej w kwalifikacjach do Wimbledonu. Rozstawiona z numerem 6 Kawa pokonała kolejno: Susan Bandecchi (6:2, 3:6, 6:2), Sophie Chang (6:4, 6:2) i Leolię Jeanjean (7:5, 6:2), awansując do głównej drabinki. W niej los był dość łaskawy, gdyż Marino zdecydowanie jest w zasięgu 29-latki. Już pierwszego dnia wyjaśni się, która z dwóch doświadczonych tenisistek awansuje do II rundy Wimbledonu!