Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Iga Świątek

Wymowna scena

Kibic zaczepił Igę Świątek. Takiej odpowiedzi nie mógł się spodziewać, Polka nie miała oporów

2022-10-16 10:32

Iga Świątek nie zwalnia tempa. Pierwsza rakieta świata awansowała do kolejnego finału w tym roku. Tym razem powalczy o trofeum w San Diego, choć półfinał z Jessicą Pegulą nie był spacerkiem. Trzysetowa batalia przerywana przez deszcz zakończyła się jednak szczęśliwie, a po meczu Polka cieszyła się ze zwycięstwa. Wtedy zaczepił ją jeden z kibiców, który nie mógł spodziewać się takiej odpowiedzi. Świątek nie miała oporów!

Finał turnieju WTA 500 w San Diego jest dziewiątym finałem Świątek w 2022 roku. Dotychczas Polka przegrała tylko jeden z nich - ostatni w Ostrawie. Kibice martwili się o jej zdrowie, gdyż rywalizowała w Czechach przeziębiona, a od razu po wymagającym starcie przeniosła się na drugi koniec świata i wystartowała w silnie obsadzonym turnieju w San Diego. Jednak liderka rankingu WTA ponownie pokazała swoją moc, pokonując w Kalifornii kolejno: Qinwen Zheng (WTA 28), Coco Gauff (WTA 8) i Jessicę Pegulę (WTA 6). Mimo wszystko, były to wymagające spotkania - zwłaszcza z Chinką i w półfinale z Pegulą, w których 21-latka przegrała seta. Sobotnie starcie z szóstą rakietą świata dostarczyło kibicom mnóstwo emocji.

Kibic zaczepił Igę Świątek. Takiej odpowiedzi nie mógł się spodziewać

Faworytka amerykańskiej publiczności rozgrzała trybuny już w pierwszym secie. Wydawało się, że Świątek pewnie zmierza po wygraną przy prowadzeniu 4:2 z przełamaniem. Wówczas Pegula weszła na najwyższe obroty i wygrała cztery gemy z rzędu, dwukrotnie przełamując liderkę światowego rankingu. Porażka Polki w pierwszym secie wywołała pewną konsternację, a był to dopiero początek emocji. Tuż przed rozpoczęciem drugiego seta deszcz storpedował grę. Tenisistki zeszły z kortu, a po powrocie zaprezentowały tenis na najwyższym poziomie. Świątek wyszła z szatni odmieniona i w kapitalnym stylu wygrała dwie kolejne partie po 6:2. Nic dziwnego, że była z siebie bardzo zadowolona, co objawiło się m.in. po zaczepieniu przez jednego z fanów.

Świątek nie miała oporów przed kibicem. Wymowna riposta

Raszynianka standardowo cieszyła się po zwycięstwie i podziękowała kibicom za wsparcie. Następnie przyszedł czas na spakowanie się na korcie, na którym miejsca dla zawodniczek są bardzo blisko trybun. W związku z tym zbierająca swoje rzeczy Świątek usłyszała prośbę jednego z kibiców. Fan poprosił triumfatorkę Rolanda Garrosa i US Open 2022 o rakietę! Tenisistka nie miała oporów przed odpowiedzią, choć zapewne niemal codziennie słyszy takie zapytania i trudno spodziewać się tak bezpośrednich reakcji. Tym razem odpowiedziała kibicowi. - Przepraszam, potrzebuję ich - powiedziała z uśmiechem i wdziękiem, pakując rakiety do torby. Ta interakcja z fanem szybko podbiła internet.

Czy Iga Świątek wygra turniej w San Diego?