Boris Becker

i

Autor: Instagram/ Boris Becker

Legendarny tenisista trafi do więzienia! To już przesądzone, zapadł wyrok

2022-04-29 18:08

W londyńskim sądzie zapadł wyrok skazujący w sprawie Borisa Beckera – legendarnego niemieckiego tenisisty. 54-latek został uznany za winnego 4 z 24 zarzutów, jakie mu postawione. Chodzi o ukrywanie aktywów, które powinien był ujawnić po tym, jak sąd w Londynie ogłosił go bankrutem. Becker został skazany na ponad dwa lata więzienia, choć groziło mu dużo więcej.

Boris Becker w 2017 roku został ogłoszony bankrutem przez Sąd Najwyższy w Londynie. Wówczas powinien ujawnić wszystkie swoje aktywa, jednak londyński sąd znalazł dowody na to, że część z nich Niemiec ukrył. Chodzi o niebagatelną sumę niemal pół miliona euro, czyli ponad dwa miliony złotych! Legendarny tenisista próbował ukryć je m.in. na kontach swoich byłych żon. Co więcej, miał także zatajać, że jest właścicielem posiadłości w niemieckim Leimen oraz to, że wziął pożyczkę w banku na ponad 800 tys. euro! Sąd ostatecznie udowodnił mu 4 z 24 zarzutów i skazał go na karę więzienia.

Iga Świątek na okładce hiszpańskiego magazynu! Zaskakujące ZDJĘCIE polskiej gwiazdy!

Boris Becker trafi za kratki. Groziło mu jednak dużo więcej, niż dostał

Sędzina Deborah Taylor skazała byłego tenisistę na 2,5 roku więzienia. Niemiec może jednak wyjść za dobre sprawowanie po odbyciu połowy tej kary, co oznacza, że i tak ponad rok spędzi za kratkami. Co ciekawe jednak, Beckerowi groziło dużo więcej, bo mógł trafić za kratki nawet na 7 lat!

Jan Tomaszewski ma ostrzeżenie dla Igi Świątek. Emocjonalne słowa, chce jej pomóc

Boris Becker w trakcie swojej kariery tenisowej sięgnął po wiele trofeów. Wygrał 6 imprez wielkoszlemowych oraz 3 turnieje ATP Finals. Łącznie zdobył 49 tytułów w cyklu ATP, a liderem rankingu tenisistów był przez 12 tygodni.

Jan Tomaszewski radzi Idze Świątek: Nie możesz dać się zajechać
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze