Magda Linette

i

Autor: AP PHOTO Magda Linette

WTA Indian Wells

Magda Linette szybko odpada z Indian Wells. Emma Raducanu okazała się za silna

2023-03-11 22:08

Linette – Raducanu RELACJA. Choć Magdę Linette (WTA 21) i Emmę Raducanu (WTA 77) różni 56 miejsc w rankingu na korzyść Polki, to było wiadomo, że starcie to nie będzie łatwe. Brytyjka to mistrzyni US Open z 2021 roku i choć od tamtego czasu nie prezentuje się ona na miarę takiego sukcesu, to wciąż jest niezwykle groźną zawodniczką. Linette świetnie zaczęła ten mecz i miała już nawet 4:1 w pierwszym secie, ale później rywalka zaczęła odrabiać straty i losy tej partii rozstrzygnęły się dopiero w tie-breaku. W drugim secie Polka nie miała już wiele do powiedzenia i po dwóch przełamaniach przegrała 2:6. Poniżej prezentujemy zapis naszej relacji na żywo z tego spotkania. Linette – Raducanu WYNIK.

Magda Linette - Emma Raducanu 6:7(3), 2:6

Magda Linette - Emma Raducanu

Witamy w relacji na żywo z meczu Magdy Linette z Emmą Raducanu w I rundzie turnieju WTA Indian Wells. Start meczu ok. godziny 20:00, bądźcie z nami!

Za kilkanaście minut Magda Linette i Emma Raducanu powinny pojawić się na korcie. 

Panie dopiero pojawiły się na korcie, przed nami jeszcze rozgrzewka.

Rozgrzewka się kończy, zaraz zaczynamy!

Gramy! Serwuje Magda Linette.

1:0

Gem Linette. Szybki, bardzo pewny gem dla Polki. Raducanu albo odbierała jej serwis niecelnie, albo Linette zagrywała w akcji tak, że Brytyjka nie była wstanie dojść do piłki. 

Linette świetnie naciska na rywalkę i mamy 40:40. Gra na przewagi.

1:1

Gem Raducanu. Niestety, Polka nie zdołała wywalczyć nawet szansy na przełamanie. Gdy Raducanu dobrze trafiała serwis, to zdobywała punkty, ale gdy tylko dała słabszą piłkę w wymianach lepiej radziła sobie Linette. Ostatecznie jednak Brytyjka zdołała domknąć gema.

Niestety, teraz gra na przewagi przy podaniu Linette.

Przewaga Raducanu, break-point...

Broni się Polka! Teraz przewaga dla niej.

2:1

Gem Linette. Musiała napracować się Polka w tym gemie. Nie służył jej serwis i nie ustawiał jej wymian tak, jak w pierwszym jej gemie serwisowym. Na szczęście w kluczowych momentach Linette zachowała zimną krew i celność, i ostatecznie wygrywa swoje podanie.

Myli się Brytyjka, 30:0 dla Linette przy podaniu rywalki!

Linette wyrzuca i jest już 30:30.

Po raz drugi w tym meczu Raducanu nie potrafi skończyć punktu smeczem, Linette świetnie odczytuje jej uderzenia i jest 40:30, break-point.

3:1

Gem Linette, przełamanie. Jest! Raducanu w decydującym momencie uderza ramą i piłka szybuje daleeeeko za linią końcową! Jest prowadzenie Polki.

4:1

Gem Linette. Bardzo szybkie potwierdzenie przełamania. Linette oddała rywalce tylko jeden punkt i zrobiła duży krok do wygrania pierwszego seta. 

4:2

Gem Raducanu. Gem bez większej historii, Brytyjka oddała Linette jeden punkt, ale na więcej jej nie pozwoliła.

Błędy, błędy Linette i break-point dla Raducanu! 30:40.

4:3

Gem Raducanu, przełamanie! Kolejny aut ze strony Linette i Raducanu odrabia stratę przełamania... Linette miała już 30:0 przy własnym serwisie, ale przegrała cztery kolejne punkty. To może mocno podkopać jej morale.

4:4

Gem Raducanu. Raducanu zaczyna od podwójnego błędu serwisowego, ale później szybko się "ogarnęła" i zgarniała kolejne punkty, wymuszając błędy na Polce, a grę zakończyła asem. Trzy gemy z rzędu dla Brytyjki.

Znów wyrzuca Linette na aut, 15:30...

5:4

Gem Linette. Uf! Było niebezpiecznie, ale Linette świetnie broniła się przed atakami Raducanu i przerwała jej serię wygranych gemów, wygrywając własne podanie. 

5:5

Gem Raducanu. Polka nie jest teraz nawet blisko przełamania rywalki, zdobyła tylko punkt i na koniec znów popełnia błąd. Szybko w grę Linette wkradła się niecelność i to rzutuje mocno na wynik.

Fatalny gem póki co, 0:40, trzy break-pointy.

5:6

Gem Raducanu, przełamanie. Błyskawiczna porażka Linette przy własnym podaniu, kilka chwil i Polka przegrywa do zera, bardzo dużo błędów po jej stronie.

Ależ to się wszystko zmienia, Magda jak odmieniona i prowadzi 40:0 przy podaniu rywalki!

6:6

Gem Linette, przełamanie! Raducanu uderza w siatkę i przegrywa swojego podanie, Linette doprowadza do tie-breaka!

1-0. Linette wygrywa swoje podanie, teraz dwa serwisy Raducanu.

1-2. Linette dwa razy w wymianie wyrzuca za linię i nie zdołała przełamać rywalki, teraz dwa podania po jej stronie.

2-3. Linette na aut, mini-break na konto Raducanu...

2-5. Raducanu wygrywa dwa swoje podania.

2-6. Kolejny punkt dla Raducanu przy podaniu Polki, piłki setowe.

3-6. Jeszcze broni się Linette, ale teraz dwa podania Brytyjki.

6:7(3)

Gem i set Emma Raducanu! Brytyjka wykorzystuje drugą piłkę setową po tym, jak Linette trafia w siatkę. Wielka szkoda, ale przed nami przynajmniej jeszcze jeden set.

Zaczynamy drugiego seta! Serwuje Raducanu.

6:7(3), 0:1

Gem Raducanu. Linette nie potrafiła zaatakować podania rywalki już na początku seta, Raducanu wygrywa pewnie do 15. 

6:7(3), 1:1

Gem Linette. Ale dobrze przy swoim podaniu radzi sobie również Linette, odzyskała chyba nieco lekkości, bo błysnęła znów fajnym zagraniem tuż za siatkę i ostatecznie oddała rywalce tylko jeden punkt.

6:7(3), 1:2

Gem Raducanu. Świetnie radzi sobie Raducanu póki co przy swoim podaniu, wygrana do zera.

Linette miała już 40:15, ale dwa błędy z jej strony i mamy grę na przewagę...

Linette na aut, break-point dla Raducanu.

6:7(3), 1:3

Gem Raducanu, przełamanie. Podwójny błąd serwisowy na koniec gema i Linette musi gonić wynik!

Linette miała break-point przy 30:40, ale Raducanu świetnie się obroniła, równowaga.

Polka wypracowała sobie przewagę, jednak ponownie Brytyjka zdołała się wybronić. Bardzo ważny gem.

6:7(3), 1:4

Gem Raducanu. Niestety, dwa break-pointy niewykorzystane, a Raducanu po dwóch błędach Linette najpierw zdobyła przewagę, a później domknęła gema i potwierdziła przełamanie.

Znów Polka ma wielkie problemy z zakończeniem gema. Miała 40:15, ale dwa świetne zagrania od Raducanu i jest 40:40.

6:7(3), 2:4

Gem Linette. Uf! Polka nie dała rywalce okazji do przełamania i wygrała swoje podanie, ale wciąż ma stratę przełamania i musi zaatakować też serwis przeciwniczki. 

6:7(3), 2:5

Gem Raducanu. Brytyjka bez problemu utrzymuje podanie do 15. Magda Linette teraz pod ścianą, bo jeśli chce utrzymać się w grze, to musi wygrać swoje podanie.

Linette wygrywał 30:15, ale trzy punkty z rzędu dla Brytyjki i punk meczowy!

6:7(3), 2:6

Gem, set i mecz Emma Raducanu! Niestety! Magda Linette nie utrzymała podania, Raducanu kończy wymianę świetnym winnerem po linii i wygrywa gema, seta i całe spotkanie!

To już wszystko z naszej strony. Dziękujemy za uwagę i zapraszamy na kolejne relacje na żywo na sport.se.pl!

Linette – Raducanu RELACJA LIVE WTA Indian Wells Linette – Raducanu NA ŻYWO w INTERNECIE Linette – Raducanu dzisiaj 11.03

Magda Linette po półfinale Australian Open nie zaczęła podbijać cyklu WTA. W turnieju meksykańskiej Meridzie zakończyła rywalizację w III rundzie przegrywając z niżej notowaną Rebeccą Peterson, a później poniosła porażkę już w pierwszym meczu w amerykańskim Austin. Mamy nadzieję, że w turnieju zdecydowanie bardziej prestiżowym Magda Linette zdoła zaprezentować się już lepiej, choć Emma Raducanu z pewnością nie będzie dla niej łatwą przeciwniczką.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze