Autor: AP Linette - Fruhvirtova RELACJA NA ŻYWO Trwa decydujący set! Finał WTA Chennai Linette - Fruhvirtova NA ŻYWO WYNIK

Polka przegrała w finale

Dramat Magdy Linette w finale turnieju WTA w Chennai! Szczęście było tak blisko! Linette - Fruhvirtova RELACJA NA ŻYWO

2022-09-18 18:51

Magda Linette była blisko trzeciego turniejowego zwycięstwa w karierze. W finale turnieju WTA w Chennai prowadziła z utalentowaną 17-letnią Czeszką Lindą Fruhvirtovą (nr 130) już 6:4, 3:6, 4:1 i 40-30. Niestety w końcówce opadła z sił i roztrwoniła przewagę. Przegrała 6:4, 3:6, 4:6. Być może wpływ na gorszą postawę poznanianki w końcówce miał bolesny uraz, w trzecim secie Polka korzystała z przerwy medycznej. Poniżej nasza relacja na żywo, wynik finału Linette - Fruhvirtova.

Linette - Fruhvirtova RELACJA NA ŻYWO Finał WTA Chennai Magda Linette WYNIK finału dzisiaj LIVE

Magda Linette już dzisiaj po godzinie 15.30 polskiego czasu zagra w finale turnieju WTA w Chennai w Indiach (Chennai Open). Polka awans do finału wywalczyła o błyskawicznym zwycięstwie nad Brytyjką Katie Swan. Przy prowadzeniu Polki 3:0 rywalka skreczowała z powodu kontuzji. - Nie spodziewałam się takie przebiegu półfinału, ale i tak cieszę się ze zwycięstwa - komentowała Magda Linette. - Katie dała wczoraj z siebie wszystko i niestety zapłaciła wysoką cenę. Przykra wygrana, wolałabym sobie wywalczyć awans do finału, choć oczywiście bardzo cieszę się z tego, co tu osiągnęłam. Jutro spodziewam się bardzo zaciętego boju - dodała Polka.

Finał Linette - Fruhvirtova NA ŻYWO RELACJA LIVE Finał WTA Chennai Magda Linette mecz NA ŻYWO dzisiaj

Magda Linette po triumfach w turniejach WTA w Nowym Jorku (Bronx Open) i w Hua Hin ma szansę odnieść trzecie turniejowe zwycięstwo. Rywalka Magdy Linette w finale to 17-letnia Czeszka Linda Fruhvirtova. Magda Linette pokonała już tę tenisistkę (7:6, 6:4) rok temu w Cleveland. Młodziutka Fruhvirtova to duży talent i wróży jej się wielką karierę. Fruhvirtova w rozgrywanym w sobotę półfinale WTA Chennai pokonała 5:7, 6:2, 6:4 Argentynkę Nadię Podoroską.

Magda Linette NA ŻYWO dzisiaj Finał WTA Chennai Linette - Fruhvirtova WYNIK LIVE ONLINE

Magda Linette rozstawiona jest w Chennai z numerem 3. Polka lubi grać w egzotycznych turniejach w Azji. W tych trudnych warunkach czuje się bardzo dobrze. Linette zbiera cenne punkty w rankingu. Już teraz jest pewna awansu w okolice 50. miejsca. Jeżeli pokona dzisiaj Lindę Fruhvirtovą w finale i sięgnie po tytuł, poprawi się o kolejne kilka pozycji. Mistrzyni WTA Chennai odleci z Indii bogatsza o ponad 33 tys. dolarów.

Finał WTA Chennai Linette - Fruhvirtova RELACJA NA ŻYWO WYNIK LIVE ONLINE

Mecz Magda Linette - Linda Fruhvirtova w finale turnieju WTA w Chennai zostanie rozegrany w niedzielę 18 września 2022 r. Początek finału Linette - Fruhvirtova po godzinie 15.30 polskiego czasu. Portal SPORT.SE.PL zaprasza na relację na żywo  z finału Linette - Fruhvirtova.