Majchrzak wspaniale rozpoczyna rywalizację w Rzymie! Polak rozbił wyżej notowanego rywala

2021-05-09 18:19 Piotr Mika PAP
Kamil Majchrzak
Autor: Cyfra Sport Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak właśnie przebrnął przez kwalifikacje i zameldował się w drabince głównej turnieju ATP w Rzymie na kortach ziemnych. Tym samym 25-latek dołączył do młodszego, aczkolwiek zajmującego dużo wyższe miejsce w rankingu, Huberta Hurkacza, który we włoskim turnieju jest rozstawiony z numerem „15”. W decydującym starciu polski tenisista rozbił wyżej notowanego rywala Yoshihito Nishiokę 6:3, 6:1.

Kamil Majchrzak w światowym rankingu zajmuje obecnie 129. miejsce, a Japończyk 60. To było pierwsze spotkanie tych tenisistów. Mimo że rywali dzieliło prawie 70 miejsc w rankingu, to Majchrzak grał dużo pewniej i skuteczniej, niż Nishioka. Polski tenisista rozpoczął rywalizację od pewnego wygrania swojego serwisu, a już przy drugim gemie serwisowym swojego rywala zdołał go przełamać. Później spokojnie wygrywał swoje podania, wygrywając gema 6:3.

Tomaszewski szczerze o ALKOHOLU w reprezentacji Górskiego!

W drugiej partii Kamil Majchrzak zaprezentował się jeszcze lepiej. Tym razem od serwisu rozpoczynał Japończyk i był to… jedyny gem, który zdołał wygrać w tej partii. Kolejne trzy gemy serwisowe 60. tenisisty w rankingu padały łupem Polaka, w tym ostatni na 6:1. Tym samym Majchrzak w niecałą godzinę, bez straty choćby jednego gema przy swoim podaniu, zameldował się w drabince głównej turnieju ATP w Rzymie. Nie poznał on jednak jeszcze swojego kolejnego rywala.

Na włoskiej imprezie zobaczymy oczywiście jeszcze jednego Polaka - Huberta Hurkacza. Rozstawiony z "15" 24-letni wrocławianin na początek zmierzy się z utalentowanym włoskim nastolatkiem Lorenzo Musettim, który dostał od organizatorów tzw. dziką kartę.

Agnieszka Radwańska podjęła ważną decyzję. Zapewne narazi się wielu osobom. Dołączyła do milionów Polaków

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze