Kamil Majchrzak

i

Autor: Cyfra Sport Kamil Majchrzak

Majchrzak wspaniale rozpoczyna rywalizację w Rzymie! Polak rozbił wyżej notowanego rywala

2021-05-09 18:19

Kamil Majchrzak właśnie przebrnął przez kwalifikacje i zameldował się w drabince głównej turnieju ATP w Rzymie na kortach ziemnych. Tym samym 25-latek dołączył do młodszego, aczkolwiek zajmującego dużo wyższe miejsce w rankingu, Huberta Hurkacza, który we włoskim turnieju jest rozstawiony z numerem „15”. W decydującym starciu polski tenisista rozbił wyżej notowanego rywala Yoshihito Nishiokę 6:3, 6:1.

Kamil Majchrzak w światowym rankingu zajmuje obecnie 129. miejsce, a Japończyk 60. To było pierwsze spotkanie tych tenisistów. Mimo że rywali dzieliło prawie 70 miejsc w rankingu, to Majchrzak grał dużo pewniej i skuteczniej, niż Nishioka. Polski tenisista rozpoczął rywalizację od pewnego wygrania swojego serwisu, a już przy drugim gemie serwisowym swojego rywala zdołał go przełamać. Później spokojnie wygrywał swoje podania, wygrywając gema 6:3.

Tomaszewski szczerze o ALKOHOLU w reprezentacji Górskiego!

W drugiej partii Kamil Majchrzak zaprezentował się jeszcze lepiej. Tym razem od serwisu rozpoczynał Japończyk i był to… jedyny gem, który zdołał wygrać w tej partii. Kolejne trzy gemy serwisowe 60. tenisisty w rankingu padały łupem Polaka, w tym ostatni na 6:1. Tym samym Majchrzak w niecałą godzinę, bez straty choćby jednego gema przy swoim podaniu, zameldował się w drabince głównej turnieju ATP w Rzymie. Nie poznał on jednak jeszcze swojego kolejnego rywala.

Na włoskiej imprezie zobaczymy oczywiście jeszcze jednego Polaka - Huberta Hurkacza. Rozstawiony z "15" 24-letni wrocławianin na początek zmierzy się z utalentowanym włoskim nastolatkiem Lorenzo Musettim, który dostał od organizatorów tzw. dziką kartę.

Agnieszka Radwańska podjęła ważną decyzję. Zapewne narazi się wielu osobom. Dołączyła do milionów Polaków

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze