Będzie hit w 2. rundzie?

Naomi Osaka postawi się Idze Świątek? Przed nami wielki hit Roland Garros!

2024-05-28 11:36

Iga Świątek potrzebowała zaledwie 67 minut, żeby pokonać 6:1, 6:2 Francuzkę Leolię Jeanjean na otwarcie rywalizacji w Roland Garros. Fani tenisa na całym świecie ostrzą już sobie zęby na tenisową ucztę w 2. rundzie, bo w środę rywalką polskiej mistrzyni będzie słynna Naomi Osaka.

Japonka Naomi Osaka, rywalka Igi Świątek w 2. rundzie Roland Garros, to była liderka rankingu WTA i czterokrotna mistrzyni Szlemów (po dwa razy wygrała US Open i Australian Open). Teraz odbudowuje karierę po problemach z depresją i długiej przerwie, w czasie której urodziła dziecko. Świątek i Osaka grały ze sobą dwukrotnie. Najpierw wygrała Naomi - 7:6, 6:4 w Toronto w 2019 r. Ostatnio górą była Świątek - 6:4, 6:0 w finale Miami Open 2022. Teraz faworytką też będzie Iga, ale potężnie serwująca Osaka może okazać się groźną rywalką.

- Jestem naprawdę podekscytowana, że zagram z Igą. Dla mnie to będzie dobry test, który pokaże, gdzie teraz jestem. Kiedy byłam w ciąży, często oglądałam jej mecze. I szczerze mówiąc, myślę, że to zaszczyt zagrać z nią na French Open. Duży zaszczyt i wyzwanie - powiedziała Osaka o meczu ze Świątek. - Potraktuję to spotkanie jako cenne doświadczenie. Nie będę faworytką, a myślę, że dobrze sobie radzę w takich sytuacjach - dodała Japonka.

Iga Świątek kontra Naomi Osaka w 2. rundzie Roland Garros

Iga Świątek i Naomi Osaka lubią się, a historia tej przyjaźni sięga ich pierwszego meczu w Toronto w 2019 roku. Młodziutka Polka zrobiła wtedy takie wrażenie na słynnej rywalce, że japońska gwiazda długo w ciepłych słowach komplementowała naszą tenisistkę w pomeczowym wywiadzie. Potem były wspólne treningi, obiady, zaskakująca pogawędka na konferencji prasowej a nawet komiczny wideoczat, który mogli śledzić na żywo kibice na całym świecie.

Naomi Osaka zmagała się z depresją, zaszła w ciążę i przerwała karierę. Japonka i Polka nie utrzymywały już takiego kontaktu, ale obie wciąż wypowiadają się o sobie z dużą sympatią. - Naomi jest wspaniałą osobą. Cieszę się, że wróciła i gra na takim poziomie - mówi Iga Świątek.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?