Wimbledon DRABINKA WYNIKI TERMINARZ turnieju mężczyzn

Autor: Super Express Sport Wimbledon KIEDY LOSOWANIE Wimbledon 2021 O KTÓREJ GODZINIE LOSOWANIE Wimbledonu KIEDY Losowanie GODZINA DATA TERMIN

Novak Djoković WYGRAŁ Wimbledon! Kevin Anderson bezradny!

2018-07-15 15:55

Novak Djoković nie dał szans Kevinowi Andersonowi w finale Wimbledonu! Serb wygrał w trzech setach 6:2, 6:2, 7:6, wygrywając trzynasty wielkoszlemowy finał w karierze.

Kto wygra finał Wimbledonu 2018?

Djoković nie dał Andersonowi żadnych szans. To był pogrom, miazga. Serb zaczął fantastycznie. Potężny, mierzący 203 centymetry wzrostu tenisista z RPA potrafił nawiązać walkę tylko przy włąsnym serwisie. Gdy przychodziło do odbiorów, kierował piłkę daleko poza kort. W pierwszych dwóch setach Serb potrzebował niewiele ponad godzinę, by ustawić się w fantastycznej sytuacji i zbliżyć się do triumfu w Wimbledonie.

Anderson budził się długo. Przed finałem wspominał w rozmowach z dziennikarzami, że nie potrafi sobie wyobrazić finału. Tak był zmęczony po trwającej 6 godzin i 36 minut batalii z Johnem Isnerem. Okazało się jednak, że w niedzielę wystarczyła adrenalina. W trzecim secie ruszył do przodu. Wreszcie wygrywał punkty serwisowymi asami, spychał Djokovicia do obrony, ten musiał heroicznie bronić się przed atakami zawodnika z Republiki Południowej Afryki. Cudem doprowadził do tie-breaka, a w nim znów dało o sobie znać doświadczenie.

To 13. triumf Djokovicia w historii jego występów w turniejach wielkoszlemowych. Po tym spotkaniu Serb wróci do czołowej dziesiątki rankingu ATP. Zajmie 10. lokatę. Anderson będzie 5.

Novak Djoković - Kevin Anderson 6:2 ; 6:2 ; 7:6