Iga Świątek

i

Autor: PAWEL JASKOLKA / SUPER EXPRESS Iga Świątek

fani to docenią

Piękny gest Igi Świątek podczas WTA Finals! Za to kibice kochają polską zawodniczkę, wielka klasa

2022-11-05 9:00

Iga Świątek w świetnym stylu awansowała do półfinału turnieju WTA Finals w Forth Worth. Polce co prawda został jeszcze jeden mecz do rozegrania, ale zwycięstwa w dwóch setach przeciwko Kasatkinie i Garcii, przy dobrym układzie innych spotkań, dały jej już awans do kolejnej fazy zawodów. Po wygraniu meczu z Francuzką Iga Świątek znów pokazała, że potrafi jednym gestem rozkochać w sobie publiczność.

Iga Świątek walczy o dziewiąty w tym roku i dwunasty w całej karierze tytuł. Zmagania na WTA Finals rozpoczęła wyśmienicie, od dwóch zwycięstw bez straty seta. O ile w starciu z Darią Kasatkiną Polka zdawała się mieć wszystko pod kontrolą, to mecz z Caroline Garcią był dużo bardziej zacięty, choć zakończył się niemal identycznym wynikiem. To, oraz dobry układ wyników w pozostałych spotkaniach w grupie sprawiło, że już w tej chwili, czyli przed ostatnim meczem w fazie grupowej, nasza zawodniczka jest pewna nie tylko wyjścia z grupy, ale i zajęcia pierwszego miejsca. Fani jednak uwielbiają 21-latkę nie tylko ze względu na jej grę, ale także zachowanie poza rywalizacją, którym Polka błysnęła także po meczu z Garcią.

Iga Świątek odwdzięczyła się dziewczynce od podawania piłek

Po spotkaniu z francuską tenisistką Iga Świątek zabrała się za podpisywanie piłek i rzucanie ich do publiczności. We wszystkim pomagała jej też jedna z dziewczynek do podawania piłek. Świątek nie chciała tak po prostu odejść po wszystkim, nie dziękując swojej „asystentce”. Polka postanowiła podarować dziewczynce jedną ze swoich koszulek, co wywołało bardzo pozytywną reakcję.

To nie pierwszy raz, kiedy fani doceniają drobne gesty płynące od Świątek. Polce zdarzają się także trudniejsze momenty i wtedy spada na nią krytyka, jak za zachowanie podczas finału w San Diego. Mimo to większość fanów docenia właśnie naturalność polskiej zawodniczki, która nie chce na siłę być gwiazdą, a postępuje zgodnie ze swoim sumieniem i przekonaniami.

Iga Świątek kontra Coco Gauff. Polka znów zgasi amerykańską gwiazdkę?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze