Kamil Majchrzak

Autor: CyfraSport Kamil Majchrzak

Pierwszy triumf reprezentacji Polski już przed 9 rano w Nowy Rok. Wielkie zwycięstwo i piękne słowa

2022-01-01 9:18

Nie wszyscy mogli poszaleć w noc sylwestrową. Reprezentanci Polski biorą udział w turnieju ATP Cup. Biało-czerwoni rywalizują z Grekami. Jako pierwszy w 2022 roku na kort wybiegł Kamil Majchrzak, który mierzyl się z Michailem Pervolarakisem. W Quodos Bank Arena w Sydney potrzebował zaledwie 79 minut, by przynieść reprezentacji Polski wygraną 6:1, 6:4. To pierwszy sukces naszej kadry w Nowym Roku!

Niespełna dziewięć godzin nowego roku, a polscy kibice już mogą świętować pierwszy sukces. Od 1 do 9 stycznia w Australii rozgrywany jest turniej ATP Cup, w którym nie mogło zabraknąć naszej reprezentacji narodowej. Polacy w pierwszym spotkaniu mierzą się z Grekami. Kamil Majchrzak bez większych problemów uporał się z Michailem Pervolarakisem. Nie było jeszcze dziewiątej rano, a kibice już mogli cieszyć się pierwszym zwycięstwem reprezentanta Polski. Majchrzak nie miał dużych problemów na korcie z niżej rozstawionym przeciwnikiem.

NIE PRZEGAP! Radwańska przekazała fatalne wiadomości! Choroba pokrzyżowała plany, gwiazda apeluje do kibiców!

ATP Cup: Pierwsze zwycięstwo Majchrzaka

Kamil Majchrzak uporał się ze swoim rywalem w dwóch setach. Michail Pervolarakis wygrał jedynie pięć gemów - jeden w pierwszym secie, cztery w drugim. Po 79 minutach było już po meczu! - To dla mnie honor grać dla reprezentacji Polski. To inne odczucia na korcie. Jestem bardzo szczęśliwy. Od początku grałem tak, jak chciałem. Poza momentem niepewności w drugim secie wszystko układało się po mojej myśli - przyznał Polak tuż po wygranej.

Majchrzak był zdecydowanym faworytem do wygranej. Większe problemy na korcie może mieć Hubert Hurkacz. Najlepszy polski tenisista także rozegra mecz w noworoczny poranek. Jego przeciwnikiem miał być wielki Stefanos Tsitsipas. O której miało rozpocząć się spotkanie Hurkacz - Tsitsipas?  Około 9:30. Niestety, ostatecznie stanęło na to Aristotelisa Thanosa, młodszego i zdecydowanie słabszego zawodnika. Do hitowego starcia nie dojdzie.

ATP Cup: Z kim gra Polska?

Polacy grają w grupie D ATP Cup. Kto będzie rywalem Biało-czzerwonych? Oprócz meczów z Grecją, Biało-czerwoni wystąpią w spotkaniach z Argentyną oraz Gruzją.

Noworoczny quiz sportowy. Co zapamiętałeś z 2021 roku?

Pytanie 1 z 38
Sukcesów nie brakowało także u Roberta Lewandowskiego. Ile bramek strzelił w sezonie 2020/2021 w niemieckiej Bundeslidze, bijąc rekord Gerda Muellera?