Iga Świątek

i

Autor: AP PHOTO Iga Świątek

Po tym nagraniu z Igą Świątek wszyscy byli w szoku. Totalna konsternacja, tego mogliście jeszcze nie widzieć

2022-06-01 7:55

Iga Świątek wciąż idzie jak burza w Roland Garros. Polka miała tylko jedno trudniejsze spotkanie, w którym musiała odrabiać stratę seta, ale zrobiła to z nawiązką i wciąż jest w grze o tytuł. W środę powalczy o półfinał French Open i ponownie będzie faworytką. Tymczasem w sieci pojawiło się nietypowe nagranie ze Świątek podczas przygotowań do meczu. Gdy komentatorzy zobaczyli jej sposób koncentracji, byli skonsternowani.

Można było się już przyzwyczaić do tego, że gdy zasiada się do oglądania meczu Igi Świątek, rywalizacja zakończy się pozytywnie dla reprezentantki Polski. Mistrzyni Roland Garros z 2020 roku nie zwalnia tempa nawet na moment i odprawia kolejne przeciwniczki z kwitkiem, co doprowadziło ją do ćwierćfinału tegorocznej imprezy w Paryżu.

Pierwszy trener wspomina Igę Świątek: Dwa warkoczyki, włosy spięte gumką. Przegrywała tylko z...

Tak Iga Świątek przygotowuje się do meczu. Komentatorzy w szoku

W większości przypadków Świątek nie miała problemów, aby awansować do kolejnych rund Roland Garros. Schody pojawiły się dopiero ostatnio. Polka rywalizowała z reprezentantką Chin, Qinwen Zheng. Zawodniczka sprawiła faworytce niemałe problemy, bo wygrała pierwszego seta i napędziła stracha polskim kibicom. Ale kolejne odsłony należały już tylko do Świątek.

Tego Iga Świątek na pewno się nie spodziewała! Francuzi przygotowali niespodziankę na jej święto

Tym samym 21-latka zameldowała się w 1/4 finału i na tym etapie turnieju zmierzy się z Jessicą Pegulą. Nie da się ukryć, że Świątek ponownie będzie faworytką do zwycięstwa. Dlatego też wiele mediów rozpisuje się o Polce i przygląda się bacznie każdemu ruchowi. W sieci pojawiło się nagranie z tenisistką przed meczem z Zheng.

QUIZ. Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 11
Gdzie urodziła się Iga Świątek?

Takich obrazków ze Świątek mogliście nie widzieć. Małe zaskoczenie

Kanał "Tennis Chanel" udostępnił ostatnie chwile Świątek przed wyjściem na kort. Na obrazku widzimy leżącą tenisistkę z elektrodą na czole. Amerykańscy komentatorzy byli w niemałym szoku, gdy zobaczyli te obrazki. - Muszę zapytać, co do licha się tutaj dzieje - zapytał jeden z komentatorów. - Wygląda to na przedmeczową rutynę - odparł jego współtowarzysz.

Komentatorzy nie wiedzieli również, jak nazwać urządzenie, które ma Świątek. - Wygląda to rodzaj medytacji, nie jestem w stanie nazwać maszyny, której używa Świątek, ale wygląda na zrelaksowaną - dodał jeden z komentatorów. Sportowcy przed najważniejszymi rywalami mają swoje przedmeczowe rytuały, aby jak najlepiej skoncentrować się na zadaniu i być może to jedna z części przygotowań Świątek do spotkań.

Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze