Autor: AP Sarra Sorrbes Tormo naprawdę powiedziała to o Idze Świątek! Rywalka Polki nie owijała w bawełnę

Mocne słowa

Sara Sorribes Tormo naprawdę powiedziała to o Idze Świątek! Rywalka Polki nie owijała w bawełnę

2024-04-27 19:18

Sara Sorribes Tormo będzie rywalką Igi Świątek w 4. rundzie turnieju WTA w Madrycie. Niesiona dopingiem kibiców waleczna Hiszpanka w bardzo dobrym stylu pokonała 7:6, 6:3 doświadczoną i utytułowaną Wiktorię Azarenkę. Iga Świątek i Sara Sorribes Tormo grały ze sobą trzy razy, a Hiszpanka w tych pojedynkach nie zdołała urwać Polce ani jednego seta. Teraz też spodziewa się ciężkiego boju. Pytana o liderkę rankingu WTA, tenisistka z Castellon de la Plana długo wyliczała zalety naszej gwiazdy.

Iga Świątek zagra z Sarą Sorribes Tormo o awans do ćwierćfinału turnieju WTA 1000 w Madrycie. Polka w bardzo dobrym stylu pokonała 6:1, 6:1 Soranę Cirsteę, a Hiszpanka po dwóch setach ciężkiej walki ograła 7:6, 6:3 Wiktorię Azarenkę. Mecz Świątek - Sorribes Tormo zostanie rozegrany w poniedziałek, a rywalka naszej gwiazdy będzie mogła liczyć na doping żywiołowej madryckiej publiczności.

ZOBACZ: Ile zarobiła Iga Świątek w Madrycie? Nagrody pieniężne

Iga Świątek i Sara Sorribes Tormo w Madrycie zagrają ze sobą już po raz czwarty. Polka wygrała wszystkie poprzednie spotkania, nie tracąc w nich ani jednego seta. Ostatnio ograła Hiszpankę 6:2, 6:1 na początku tego sezonu w United Cup. Wcześniej pokonała ją dwukrotnie w 2023 r. - 6:4, 6:3 w Pekinie i 6:2, 6:0 na Wimbledonie. Sorribes Tormo jest bardzo solidna i waleczna, popełnia mało błędów. Na mączce czuje się bardzo dobrze. W La Caja Magica w Madrycie tenisistki rywalizują na wysokości ponad 600 m n.p.m., przez co gra toczy się szybciej. Sara Sorribes Tormo uważa, że takie warunki bardzo pasują do jej stylu gry. - Gra na wysokości mi odpowiada, a publiczność mnie wspiera. Czuję się tutaj bardzo kochana. Ogólnie rzecz biorąc, warunki tutaj bardzo mi pomagają - powiedziała Sara Sorribes Tormo po meczu z Wiktorią Azarenką.

NIE PRZEGAP: Taka naprawdę jest Iga Świątek! Zendaya opowiedziała ze szczegółami o spotkaniu z polską tenisistką

Zajmująca 27. miejsce w rankingu WTA Hiszpanka już wcześniej wypowiadała się o Idze Świątek z dużym uznaniem i szacunkiem. Teraz też pytana o Polkę, długu wymieniała jej zalety. - Intensywność jej gry jest niesamowita, a sposób poruszania się spektakularny. Zawsze uderza piłkę wysoko, nie zostawia ci wolnej przestrzeni. Prawda jest taka, że ​​jest bardzo mocna i gra bardzo szybko od początku do końca, co powoduje duży stres. Dlatego osiąga tak imponujące wyniki. Bardzo ciężko za nią nadążyć. Ucieka i ucieka, a kiedy już ci ucieknie, nie dogonisz jej. Tym razem spróbuję wyciągnąć wnioski z poprzednich meczów, myślę, że mi pomogą - stwierdziła Sara Sorribes Tormo.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?