Hubert Hurkacz

Autor: East News Hubert Hurkacz

Sensacja w Mistrzostwach Polski! Hubert Hurkacz przegrał z 17-letnim Maksem Kaśnikowskim!

2020-07-16 17:42

Już w II rundzie rozgrywanych w Bytowie Mistrzostw Polski w tenisie mamy wielką sensację. Rozstawiony z numer 1 Hubert Hurkacz (23 l., nr 29 ATP) przegrał 5:7, 7:5, 3:6 z 17-letnim Maksem Kaśnikowskim. Najwyżej notowany polski tenisista zaczął od prowadzenia 3:0 i zanosiło się na gładkie zwycięstwo faworyta. Jednak potem Hurkacz zgubił koncentrację, a młody Kaśnikowski rozkręcał się, łapiąc wiatr w żagle.

Hubert Hurkacz ostatnie miesiące spędził na Florydzie, gdzie trenował na kortach twardych, a mistrzostwa Polski rozgrywane są na mączce. Jednak jego porażka już w II rundzie to wielka sensacja. 17-letni Maks Kaśnikowski zaczął mecz słabo, jakby onieśmielony klasą i sławą rywala. Jednak potem rozkręcał się, prezentując imponująco dojrzały i solidny tenis. A Hurkacz zaskoczony tak dobrą postawą rywala, popełniał bardzo dużo błędów.

W drugim secie Hubert Hurkacz przegrywał już 5:7, 2:5, ale odrobił straty i doprowadził do trzeciego seta, w którym prowadził z przewagą przełamania. Jednak ambitny Maks Kaśnikowski nie poddał się i w końcu sensacja stała się faktem. Rewelacyjny 17-latek wygrał 7:5, 5:7, 6:3, awansując do 1/4 finału.