Straszne sceny podczas finału Australian Open. Potrzebny był wózek i pomoc medyków

2022-01-29 11:18
Finał juniorskiego Australian Open: Jakub Mensik i sztab medyczny
Autor: AP PHOTO Finał juniorskiego Australian Open: Jakub Mensik i sztab medyczny

Dramatyczne sceny rozegrały się podczas finału juniorskiego turnieju Australian Open. Jakub Mensik i Bruno Kuzahar nie oszczędzali się podczas decydującego spotkania. Do tego stopnia, że obaj byli niemal na skraju sił. Pierwszy opadł z nich Jakub Mensik, któremu po wycieńczającym finale potrzebny był wózek i pomoc medyków. Wyglądało to strasznie!

Iga Świątek była dosłownie o krok od wielkiego finału Australian Open. Niestety, po wielu trudnych meczach zaporą nie do przejścia okazała się Danielle Collins. Polska nie ma swojego przedstawiciela w czołowym meczu. Tego zaszczytu dostąpili za to Czesi! W juniorskim turnieju do finału doszedł Jakub Mensik. Razem z Amerykaninem Bruno Kuzuharem rozegrał pasjonujące starcie. Ponad cztery godziny rywalizacji zakończyły się wygraną zawodnika rodem z USA 7:6(7), 6:7(6), 7:5.

NIE PRZEGAP! Iga Świątek zdradziła największe marzenie: wrócić do domu i… Nie uwierzycie!

Finał Australian Open: Dramatyczne sceny!

Mensik w decydującym momencie meczu popełnił podwójny błąd serwisowy i legł na ziemi. Nie był w stanie się ruszać. W trwającym ponad cztery godziny meczu rywalizacja była bardzo zacięta, a wycieńczony zawodnik padł na kort. Najpierw pomocy udzielił mu przeciwnik. Szybko na stadionie pojawiły się także służby medyczne. To nie były jego pierwsze problemy zdrowotne podczas tego spotkania.

Sonda
Czy Iga Świątek zostanie kiedyś numerem "1" w rankingu WTA?

Już podczas trzeciej partii Mensik miał poważne problemy ze zdrowiem. Przerwa nieco ulżyła Czechowi, dzięki czemu ten był w stanie dokończyć potworny mecz. Obaj tenisiści opuścili kort wycieńczeni, ale najlepsze wrażenia zostały Amerykaninowi, który sięgnął po triumf.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze