Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

i

Autor: ART SERVICE Agnieszka Radwańska, Iga Świątek

Polki wyróżnione

Świątek i Radwańska w jednym zestawieniu. Usłyszy o tym cały świat. Nie było cienia wątpliwości

2023-09-28 11:17

Polscy fani tenisa nie mogą narzekać na ostatnie sukcesy polskich zawodników. Stosunkowo jeszcze niedawno gwiazdą kortu była Agnieszka Radwańska, która wciąż jest wspominana z rozrzewnieniem, a obecnie panuje Iga Świątek, która jest czołową tenisistką świata. Teraz obie panie zostały wyróżnione i znalazły się w jednym zestawieniu, które potwierdza osiągnięcia tenisistek.

Gdy Agnieszka Radwańska kończyła karierę obawiano się, że polski tenis na długo zapomni o dużych sukcesach i na następczynię "Isi" będziemy musieli poczekać. Krakowianka przez wiele lat była jedną z najlepszych zawodniczek na świecie i dostarczała sporo radości. Niedługo po tym, jak ogłosiła zejście z kortu, eksplodował talent Igi Świątek i nie było "dziury pokoleniowej" w tenisie, a warszawianka zaczęła odnosić jeszcze większe sukcesy niż Radwańska.

QUIZ: Ile wiesz o Idze Świątek?

Pytanie 1 z 25
Ile lat skończyła w maju 2023 roku Iga Świątek?

Radwańska i Świątek wyróżnione. Ważne zestawienie

Dlatego powstała dyskusja, kto jest lepszą tenisistką w ogólnym zestawieniu i wywołuje to duży spór. Trzeba się jednak cieszyć, że Polska ma dwie zawodniczki, o których mówi cały świat. Potwierdza to zestawienie stworzone na 50. rocznicę powstania Damskiej Organizacji Tenisa. Z tej okazji platforma Amazon Prime wypuściła serię 50 filmów dokumentalnych, które uczczą tegoroczne obchody.

Były trener Igi Świątek nie wahał się tego powiedzieć. Wyjawił jej tajemnicę, o której nie było głośno. Wielkie plany

Stworzony został ranking 50 najlepszych tenisistek w historii WTA. Znalazły się w nim zarówno Radwańska, która uplasowała się na 40. miejscu oraz Świątek. Młodsza z tenisistek została sklasyfikowana na 23. lokacie. Ranking otwiera Serena Williams, za którą są Martina Navratilova oraz Steffi Graff.

Szef KSW szczerze o przyszłości Mariusza Pudzianowskiego. "Zbliża się ku końcowi, szykujemy rewolucję"
Najnowsze