Iga Świątek

i

Autor: AP Photo Iga Świątek

WTA Tokio

Iga Świątek - Kudermetova KIEDY? Ćwierćfinał Świątek - Kudiermietowa O KTÓREJ WTA Tokio Świątek - Kudermetova GODZINA meczu Świątek - Kudiermietowa. Kiedy gra Świątek w Tokio?

2023-09-28 18:57

Świątek - Kudermetova KIEDY? Ćwierćfinał Świątek - Kudiermietowa O KTÓREJ WTA Tokio Świątek - Kudermetova GODZINA meczu Świątek - Kudiermietowa. Kiedy gra Świątek w Tokio? Iga Świątek powrót na światowe korty rozpoczęła od zwycięstwa z Mai Hontamą. Polka nie zagrała wybitnego meczu z Japonką, ale jej obecna forma w zupełności wystarczyła, aby uporać się z 127. rakietą świata. W trzeciej rundzie turnieju w Tokio poprzeczka pójdzie sporo w górę, bowiem rywalką Świątek będzie Wieronika Kudiermietowa. Kim jest Wieronika Kudiermietowa? To tenisistka z Rosji, która jeszcze jako nastolatka zaczęła pojawiać się w tourze. Do pierwszej "setki" rankingu wskoczyła na koniec 2019 roku, a obecnie plasuje się na 19. pozycji rankingu. Świątek - Kudermetova o której godzinie? Świątek - Kudiermietowa kiedy ćwierćfinał WTA Tokio? Mecz Świątek GODZINA.

Iga Świątek - Kudermetova o której godzinie? Ćwierćfinał WTA Tokio Świątek - Kudiermietowa KIEDY?

Wieronika Kudiermietowa pochodzi z Kazania i jest Rosjanką. Z wiadomych przyczyn nie gra pod rosyjską flagą. Jej największym sukcesem jest jak dotąd udział w deblowym finale Wimbledonu w 2021 roku. W tym samym sezonie wygrała jedyny dotąd singlowy turniej w karierze. Na ceglanych kortach w Charleston sięgnęła po tytuł WTA500, pokonując w finale Dankę Kovinić 6:4, 6:2. W turniejach wielkoszlemowych w grze pojedynczej osiągnęła na razie jeden ćwierćfinał - podczas zeszłorocznego Rolanda Garrosa. W tym samym roku doszła do 4. rundy nowojorskiego US Open. To jej najlepsze wielkoszlemowe osiągnięcia w singlu.

Świątek - Kudiermietowa godzina meczu Świątek - Kudermetova ćwierćfinał WTA Tokio

To właśnie pod koniec zeszłego sezonu zajmowała 9. miejsce w rankingu WTA - najwyższe w karierze. Ma 26 lat, na światowych kortach zdążyła zarobić ponad sześć milionów dolarów, tylko w tym sezonie zgarnęła 1 348 000 dolarów. W przeciwieństwie do Świątek wystąpiła w Guadalajara Open, ale tam odpadła w 1/32 finału, przegrywając z Wiktorią Azareną 2:6, 1:6. Świątek i Kudermietowa spotkały się na korcie cztery razy. Za każdy razem górą była Polka. Jak dotąd Iga nie oddała rywalce z Kazania ani jednego seta, przegrała tylko dziesięć gemów. Tenisistki po raz ostatni zagrał ze sobą w maju na mączce w Madrycie. Iga nie dała szans Rosjance, ogrywając ją 6:1, 6:1. W tym sezonie Świątek zagrała z Kudiermietową jeszcze jedno spotkanie. Tenisistka z Raszyna ograła ją w Doha 6:0, 6:1.

Mecz Świątek - Kudiermietowa odbędzie się w piątek 29 września. Spotkanie rozegrane zostanie nie przed 5:30 rano polskiego czasu. Będzie to drugi mecz na korcie centralnym w Tokio od godziny 4:00 polskiego czasu - przed meczem Świątek - Kudermietowa odbędzie się spotkanie Pawluczenkowa - Aleksandrowa.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze