Taylor Fritz naprawdę powiedział to o Idze Świątek. Tego Amerykanin najbardziej zazdrości Polce

i

Autor: AP Taylor Fritz naprawdę powiedział to o Idze Świątek. Tego Amerykanin najbardziej zazdrości Polce

Amerykański tenisista o Świątek

Taylor Fritz naprawdę powiedział to o Idze Świątek! Tego Amerykanin najbardziej zazdrości Polce

2023-03-09 13:00

Taylor Fritz (nr 5 ATP) broni w Indian Wells tytułu, więc - tak jak Iga Świątek - przed turniejem w w Kalifornii, jako ubiegłoroczny mistrz, odsłonił kolorowy mural na jego część. Potem amerykański tenisista zwierzył się "Super Expressowi", czego najbardziej zazdrości polskiej liderce rankingu WTA. - Wiem dokładnie, co bym od niej wziął. Jednej rzeczy z jej tenisa nie umiem robić, a bardzo bym chciał - powiedział Taylor Fritz.

Taylor Fritz pochodzi z Kalifornii, a urodził się niedaleko Indian Wells. Dlatego rozpoczynający się turniej jest dla niego wyjątkowy. Amerykanin rok temu pokazał, jak dobrze czuje się w tym "tenisowym raju", pokonując w wielkim finale samego Rafaela Nadala (6:3, 7:6). Potem Fritz odnosił kolejne sukcesy. Obecnie zajmuje 5. miejsce w rankingu ATP. Tuż przed obroną tytułu w Indian Wells zanotował kolejny sukces. Razem z Aryną Sabalenką wygrali pokazowy turniej miksta Tie Break Tens, a w finale pokonali 10-8 Igę Świątek i Huberta Hurkacza. Co Amerykanin myśli o polskiej liderce rankingu WTA? I czego jej zazdrości?

"Super Express": Co sądzisz o Idze Świątek i jej tenisie?

Taylor Fritz: Iga jest niesamowitą zawodniczką! Powiem szczerze, że nie oglądam dużo kobiecego tenisa, ale miałem okazję zobaczyć ją w akcji teraz w styczniu, gdy graliśmy z Polską w Sydney w United Cup. Po raz pierwszy widziałem grę z Igi z bliska i byłem pod ogromnym wrażeniem, jaka jest szybka i jak doskonale porusza się po korcie. Gra z niezwykłą intensywnością. Zaimponowała mi bardzo. Na własne oczy zobaczyłem, dlaczego jest najlepszą zawodniczką na świecie.

- Komu będzie łatwiej obronić w Indian Wells tytuł? Idze czy jednak tobie?

- Muszę przyznać, że Iga ma większe szanse powtórzyć ten sukces niż ja (śmiech).

- Ale w drabince mężczyzn nie ma ani Rafaela Nadala, ani Novaka Djokovicia...

- Tak, ale to Iga jest liderką rankingu, więc jest większą faworytką. Ale kto wie, mam nadzieję, że nam obojgu uda się znów wygrać. Z pewnością w turnieju mężczyzn sprawa jest otwarta. Mam nadzieję, że znów zagram tak dobrze jak rok temu i zobaczymy, co się wydarzy.

- Załóżmy, że mógłbyś wziąć jeden element z gry Igi Świątek. Czego najbardziej jej zazdrościsz?

- Wiem dokładnie, co bym od niej wziął! Gdybyś zapytał mnie o wielu innych zawodników, to pewnie nie potrafiłbym niczego takiego wskazać. Ale z tenisa Igi wziąłbym na pewno te niesamowite ślizganie się po korcie na lewej stopie przed uderzeniami z bekhendu. Nie potrafię tak grać, a bardzo bym chciał.

Z Indian Wells Marcin Cholewiński

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze