Stefanos Tsitsipas

Autor: Twitter Stefanos Tsitsipas

Tenisista w wielkiej FURII uderzył ojca rakietą. Reakcja matki była zaskakująca [WIDEO]

2020-01-07 13:24

Podczas najważniejszych meczów emocje potrafią sięgać zenitu. Często wystarczy jeden błąd, jedno złe zagranie, aby zawodnicy wpadli w szał. Takie obrazki oglądamy niekiedy podczas meczów tenisowych. Wiele rakiet zostało już zniszczonych przez zawodników, którzy w taki sposób próbują wyładować nerwy. Ale do niecodziennej sytuacji doszło podczas meczu ATP Cup. Stefanos Tsitsipas w furii przypadkowo uderzył swojego ojca rakietą.

Po raz pierwszy w historii kibice tenisa mogą emocjonować się rozgrywkami ATP Cup. Turniej ten rozgrywany jest w trzech australijskich miastach i jest formą przygotowań do pierwszej imprezy wielkoszlemowej, Australian Open. Turniej jest odpowiedzią na Puchar Davisa. Na Antypodach rywalizują reprezentacje, a w ich szeregach możemy zobaczyć wiele gwiazd światowego tenisa.

Wśród nich jest między innymi Stefanos Tsitsipas, który reprezentuje Grecję. We wtorek jego drużyna mierzyła się z gospodarzem turnieju, Australią. Tsitsipas w meczu singlowym zmierzył się z Nick'iem Kyrgiosem. Pierwszy set pojedynku był niebywale zacięty i o jego losach rozstrzygnął tie-break. W tym lepszy okazał się reprezentant Australii, który wygrał 9:7.

Porażka w pierwszym secie niebywale rozwścieczyła Tsitsipasa. Grek w furii uderzył rakietą w reklamę, a następnie raz jeszcze zamachnął się nią mocno i uderzył w ławkę. Tenisista chyba nie przemyślał tego zachowania, bo tuż obok siedział Apostolos Tsitsipas, ojciec i trener Stefanosa. Mężczyzna został trafiony przypadkowo w łokieć. Na całe zajście zareagowała mama tenisisty, która nakrzyczała na syna tuż po zajściu.