Tomasz Świątek tego się nie spodziewał! Ojciec Igi Świątek przyznał to otwarcie, córka go zaskoczyła

i

Autor: Mariusz Wziontek Tomasz Świątek tego się nie spodziewał! Ojciec Igi Świątek przyznał to otwarcie, córka go zaskoczyła

Dumny tata

Tomasz Świątek tego się nie spodziewał! Ojciec Igi Świątek przyznał to otwarcie, córka go zaskoczyła

2022-11-11 16:31

Iga Świątek wróciła do Polski, a jej ojciec postanowił podsumować kapitalny sezon słynnej córki. Tomasz Świątek w emocjonalnym wpisie na Instagramie nie ukrywa, że przepełnia go duma po fenomenalnych sukcesach liderki rankingu. Ojciec Igi Świątek napisał z czego jest najbardziej dumny - nie tylko ze zwycięstw tenisistki. "Przepełnia mnie duma. A co czyni mnie jeszcze bardziej dumnym to fakt, że w tym wszystkim, w tak napiętym sezonie pełnym zwycięstw i gry, Iga znalazła czas, żeby przyjechać do Warszawy i zagrać dla polskich kibiców" - pisze Tomasz Świątek.

Wspaniała Iga Świątek zakończyła już sezon, w którym w stopniu kosmicznym zdominowała konkurencję, wygrywając osiem turniejów w tym dwa Szlemy (Roland Garros i US Open) i jako druga tenisistka w historii (po Serenie Williams), przekraczając granicę 11 tysięcy punktów w rankingu. WTA Finals w Teksasie nie udało jej się wygrać, ale to i tak był fenomenalny sezon, który kibice będą wspominać przez długie lata. Za sukcesami polskich tenisistów zazwyczaj stoją ich rodzice. Nie inaczej jest w przypadku Igi Świątek. Tomasz Świątek, były wioślarz i uczestnik igrzysk olimpijskich Seul 1988, zachęcał córkę do uprawiania sportu. Teraz ojciec naszej wspaniałej gwiazdy podsumował dokonania Igi w tym roku. Tomasz Świątek zrobił to na Instagramie.

"Wiem, że potencjał i możliwości Igi są bardzo duże, ale tego, co wydarzyło się w tym sezonie, nawet ja się nie" - przyznał Tomasz Świątek. "W tamtym sezonie Iga wygrała dwa turnieje i weszła do TOP 10 i to już było godne podziwu i pokazało, że nie wygrała w Paryżu przypadkiem. Ale ten sezon... Całkowita dominacja na mączce i hardzie, 37 meczów wygranych z rzędu, 8 wygranych turniejów, z czego dwa to ponowne zwycięstwo w Roland Garros i pierwsze w US Open... Od kwietnia Iga jest numerem jeden na świecie i kończy rok na tej pozycji, mając niewyobrażalną przewagę nad pozostałymi zawodniczkami" - dodał ojciec Igi Świątek. "Przepełnia mnie duma. A co czyni mnie jeszcze bardziej dumnym to fakt, że w tym wszystkim, w tak napiętym sezonie pełnym zwycięstw i gry, Iga znalazła czas, żeby przyjechać do Warszawy i zagrać dla polskich kibiców, a także z zespołem zorganizować mecz charytatywny Iga Świątek i Przyjaciele dla Ukrainy. Pora na zasłużony odpoczynek" - zakończył Tomasz Świątek.

Tomasz Świątek: Nowi sponsorzy? Potrzebna jest równowaga [WYWIAD]

Iga Świątek szalała u projektanta mody

Iga Świątek wróciła już z Teksasu do Warszawy. Po długim i pełnym sukcesów sezonie tenisowa gwiazda ma teraz czas na odpoczynek i zajęcie się prywatnymi sprawami. Także na buszowanie po butikach! Iga Świątek odwiedziła warszawski butik Łukasza Jemioła, znanego projektanta mody. Liderka rankingu WTA przymierzała kreacje z najnowszej kolekcji i - jak zdradził projektant - wybrała swoje ulubione modele, w których zaprezentuje się niebawem. "Niezwykle miło było nam gościć w naszym warszawskim butiku Igę Świątek, która wybrała swoje ulubione modele z Kolekcji AW22/23 - zarówno te bardziej casualowe, jak i te na okazje specjalne, które będziecie mogli zobaczyć już niedługo" - czytamy na oficjalnym profilu projektanta.

Rywalka ujawniła zaskakujące fakty o Idze Świątek! Chodzi o jej matkę

Iga Świątek odpadła z WTA Finals, ale to był i tak świetny sezon. Lepszy niż Roberta Lewandowskiego?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze