Michał Przysiężny

Autor: archiwum se.pl

Wimbledon 2013. Michał Przysiężny w drugiej rundzie! Polak zdeklasował rywala w trzecim secie

2013-06-25 16:28

Michał Przysiężny awansował do drugiej rundy Wimbledonu 2013. Polak pokonał we wtorek Philippa Petzschnera 6:3, 7:6 (8:6), 6:0 i tym samym dołączył do Łukasza Kubota i Jerzego Janowicz, którzy awans do dalszego etapu zawodów zapewnili sobie w poniedziałek.

Zgodnie z przewidywaniami spotkanie to od początku było bardzo wyrównane. W pierwszym secie padło tylko jedno przełamanie, które jednak ostatecznie pozwoliło Polakowi przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W drugiej partii obaj panowie szli łeb w łeb i doprowadzili do tie-braka. W nim lepszy okazał się Przysiężny.

Ostatni set to prawdziwy popis umiejętności naszego reprezentanta. Polak rozgromił rywala, nie pozwalając mu na zdobycie nawet jednego gema.

Przysiężny - Petzschner 6:3, 7:6 (8:6), 6:0