Wimbledon 2021 KIEDY LOSOWANIE O KTÓREJ GODZINIE LOSOWANIE Wimbledonu GODZINA DATA TERMIN

2021-06-24 21:45
Wimbledon DRABINKA WYNIKI TERMINARZ turnieju mężczyzn
Autor: Super Express Sport Wimbledon KIEDY LOSOWANIE Wimbledon 2021 O KTÓREJ GODZINIE LOSOWANIE Wimbledonu KIEDY Losowanie GODZINA DATA TERMIN

KIEDY LOSOWANIE Wimbledon 2021 O KTÓREJ GODZINIE LOSOWANIE DRABINEK Wimbledon KIEDY Losowanie GODZINA DATA TERMIN. Londyński Wimbledon coraz bliżej, a polscy kibice czekają już niecierpliwie na losowanie drabinek. Iga Świątek jest już w Londynie, gdzie oswaja się z trawiastą nawierzchnią, na której - jak sama przyznaje - gra jej się ciężko. W turniejach głównych Wimbledonu zagrają też Hubert Hurkacz i Magda Linette, a Urszula Radwańska powalczy w finale kwalifikacji. Z kim zagra Iga Świątek w I rundzie Wimbledonu? Losowanie Wimbledonu już wkrótce.

Wimbledon KIEDY LOSOWANIE Wimbledonu 2021 GODZINA losowania drabinek

- Mój stosunek do trawy to mieszanka miłości i nienawiści. Nie rozumiem tej nawierzchni i cały czas się jej uczę - mówi Iga Świątek, która co prawda jako 17-latka została mistrzynią juniorskiego Wimbledonu, ale potem w całej seniorskiej karierze wygrała zaledwie... jeden mecz na trawie w głównym tourze. Zrobiła to kilka dni temu w Eastbourne. Dlaczego Polka na trawie gra dużo gorzej niż np. na mączce? Pierwszy problem to niski kozioł piłki. Na trawie piłka odbija się dużo niżej niż na innych nawierzchniach (najwyżej odbija się na mączce). Iga nie jest do tego przyzwyczajona. - Trzeba grać na nisko ugiętych nogach, co jest bardzo męczące. Już po trzech dniach treningów na trawie bolały mnie mięśnie - mówi Polka. Istotna jest też technika forhendowa Igi, która podkręca piłki, uderzając je z dołu i nadając im postępującą rotację. Przy tak niskim koźle piłek często zagrywa je przy tym nieczysto. - Już po pierwszych treningach tutaj zaliczyłam więcej uderzeń ramą rakiety niż przez cały sezon - żartowała. Poza tym na trawie gra jest dużo szybsza gra. Iga lubi grać na mączce również dlatego, że gra na niej jest wolniejsza, a Polka lubi mieć więcej czasu żeby odpowiednio ustawić się i wygenerować dużą siłę uderzenia. Na trawie gra jest dużo szybsza. Bardziej liczą się refleks i instynkt.

KIEDY LOSOWANIE Wimbledonu O KTÓREJ GODZINIE LOSOWANIE Wimbledonu

Na trawie Iga Świątek traci też swoje atuty. Polka słynie z potężnych uderzeń topspinowych czyli zagrań, po których podkręcone piłki odbijają się wysoko od kortu, dostając niesamowitego przyśpieszenia. - Mój topsin na trawie działa dużo gorzej - mówi Iga, której uderzenia z postępującą rotacją są najgroźniejsze na mączce. Na trawie lepiej uderzać płasko lub tzw. slajsem (podkręcanie piłki tak, żeby odbiła się od kortu bardzo nisko). Podobnie jest z tzw. kick-serwisami stosowanymi przez Świątek często przy drugim podaniu. Podkręcona piłka odbija się od kortu wysokim kozłem, utrudniając rywalkom odegranie. Na mączce działa to doskonale. Na trawie ten efekt jest dużo mniejszy. - Praca nóg na trawie jest zupełnie inna - podkreśla Iga. Na mączce Polka porusza się bardzo szybko, sadząc wielkie susy i robiąc efektowne doślizgi przy uderzeniach. Na trawie trzeba poruszać się lekko, robiąc krótkie kroki i utrzymując równowagę. Świątek ma z tym problemy. W ostatniej edycji Wimbledonu odpadła już w I rundzie.

Wimbledon LOSOWANIE KIEDY i O KTÓREJ GODZINIE CEREMONIA LOSOWANIA

Wimbledon 2021 rozpocznie się w poniedziałek 28 czerwca. Losowanie Wimbledonu 2021 zaplanowano na piątek 25 czerwca. Początek ceremonii losowania Wimbledonu 2021 o godzinie 11 polskiego czasu. Portal sport.se.pl zaprasza na relację na żywo z losowania.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE