Magda Linette

Autor: AP Photo Magda Linette

WTA Ningbo

Wpadka Magdy Linette. Polka odpadła już w pierwszej rundzie! Wystarczyły dwa sety

2024-10-15 11:10

Magda Linette po świetnych startach w dwóch ostatnich turniejach, odpadła w pierwszej rundzie kolejnego turnieju. Polka nie zaliczy startu podczas WTA 500 w Ningbo do udanych. Linette uległa Czeszce Katerinie Sinakovej już w dwóch setach.

Magda Linette przegrała z Czeszką Kateriną Siniakovą 2:6, 4:6 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego WTA 500 na kortach twardych w chińskim Ningbo. Mecz trwał godzinę i 20 minut.

Linette przyjechała do Ningbo z Wuhan, gdzie w minionym tygodniu po raz pierwszy w karierze awansowała do ćwierćfinału imprezy rangi WTA 1000. Dało to jej awans na 40. miejsce w światowym rankingu. Tuż za nią plasuje się Siniakova.

We wtorek tenisistka z Poznania bardzo słabo serwowała. W pierwszym secie nie wygrała ani jednego gema przy własnym podaniu. Drugi zaczęła podobnie, ale szybko odrobiła stratę i do stanu 4:4 gra była wyrównana. W dziewiątym secie Linette ponownie nie wykorzystała własnego serwisu, a w dziesiątym rywalka zakończyła pojedynek, wykorzystując trzeciego meczbola. Czeszka odniosła drugie zwycięstwo w ich piątym starciu.

Linette była jedyną polską tenisistką na starcie w Ningbo.