Agnieszka Radwańska na ulubionej trawie

Autor: Eastnews Agnieszka Radwańskana ulubionej trawie

WTA Nottingham: Agnieszka Radwańska rozbiła Christinę McHale i zameldowała się w ćwierćfinale

2015-06-11 23:18

Agnieszka Radwańska nie miała żadnych problemów z awansem do ćwierćfinału turnieju WTA w Nottingham. Rozstawiona z numerem pierwszym krakowianka w dwóch krótkich setach pokonała Amerykankę Christinę McHale 6:3, 6:1.

Radwańska z McHale grała już dwa razy, łącznie przegrywając zaledwie trzy gemy. W czwartkowym pojedynku Amerykanka rozpoczęła obiecująco i prowadziła 2:0, ale na tym skończyła się jej passa. Od tego momentu kolejne gemy wygrywała Polka, wygrywając ostatecznie 6:3, 6:1.

W trwającym zaledwie 61 minut meczu Radwańska zanotowała dwa asy, jeden podwójny błąd, dwa winnery i 13 błędów własnych. Polka wykorzystała aż pięć z sześciu break pointów i tylko raz dała się przełamać.

ATP Stuttgar: Janowicz nadal bez błysku. Ćwierćfinał nie dla Polaka

O miejsce w półfinale turnieju Aegon Open Nottingham najwyżej rozstawiona w drabince Radwańska powalczy w piątek z Lauren Davis, która w środę obroniła osiem meczboli, zanim wyeliminowała inną Polkę, Magdę Linette.