Wielki skok Magdy Linette

Autor: Newsflare/Tarbouriech Roseline via AP

WTA Tajpej: Magda Linette w ćwierćfinale po SZALONYM meczu!

2018-02-01 10:39

Magda Linette awansowała do ćwierćfinału turnieju WTA w Tajpej po zwariowanym meczu, w którym najpierw roztrwoniła ogromną przewagę i zmarnowała 4 meczbole, a potem sama wyratowała się w beznadziejnej sytuacji, broniąc 4 piłki meczowe. Tenisistka z Poznania pokonała Szwedkę Johannę Larsson 6:1, 6:7(4), 7:6(3), pokazując wielkie serce do walki.

Magda Linette po awansie na najwyższe w karierze 60. miejsce w rankingu walczy w turnieju WTA w Tajpej. W I rundzie wygrała błyskawicznie, ale starcie w II rundzie z doświadczoną Szwedką Johanną Larsson był już prawdziwym horrorem. Polska tenisistka prowadziła już 6:1, 4:1 z podwójnym przełamaniem. Potem miała 4 piłki meczowe, ale nie wykorzystała ich. Roztrwoniła przewagę i mieliśmy tie-break. W nim Linette prowadziła 4-2 i... przegrała potem 5 kolejnych piłek oraz seta.

W decydującym secie Linette na początku grała słabo. Widać było, że ciężko jej się podnieść mentalnie po tym, co stało się w drugiej partii. Przegrywała, ale zdołała wyrównać i doprowadzić do tie-breaka, broniąc wcześniej aż 4 piłki meczoe. W końcu w najważniejszym momencie opanowała nerwy. Po wygranym 7-3 tie-breaku nie miała nawet siły na eksponowanie radości. Mecz trwał 3 godziny i 7 minut.

O półfinał Linette powalczy z Węgierką Timeą Babos (nr 45), z którą niedawno przegrała (2:6, 1:6 w Shenzhen)