SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty kolarstwo Michał Kwiatkowski: Rafał Majka to silny chłop. Da radę chociaż wyglądał fatalnie

Michał Kwiatkowski: Rafał Majka to silny chłop. Da radę chociaż wyglądał fatalnie

09.07.2017, godz. 20:45
Michał Kwiatkowski walczy w Tour de Pologne
foto: EAST NEWS

Dziewiąty etap tegorocznego Tour de France zostanie zapamiętany na długo. Wypadki. Wywrotki. Krew, pot i łzy. Nawet złamania. To właśnie w niedzielę wyklarowało się grono kandydatów do triumfu w Wielkiej Pętli. Wśród pechowców znalazł się też niestety nasz Rafał Majka, a Polaka od wycofania z wyścigu uratował nieoczekiwanie... Michał Kwiatkowski. Być może największy bohater całego wyścigu.

Majka kontra Froome. Tak reklamowano jeszcze rano dziewiąty etap Touru. Liderzy Bora-Hansgrohe i Sky stoczyć mieli na trasie blisko 200-kilometrowej trasy prawdziwą batalię. Brytyjczyk skończył rywalizację na trzeciej pozycji. Polak, po bolesnym wypadku, ledwo dojechał do mety. Zakrwawiony, obolały, zmęczony. Po powrocie na rower nie chciał już walczyć o zwycięstwo. - Nie mam siły - miał powiedzieć kolegom z zespołu.

Uratował go Michał Kwiatkowski. Majka ruszył w stronę mety, nie chciał zbyt szybko zrezygnować z dalszej walki, ale nie był sobą. To "Kwiatek" pociągnął rodaka do mety. Poczekał, a następnie w żółwim tempie, razem z reprezentacyjnym kolegą, dotarł do finiszu. - Rafał nie mówił nic o wycofaniu się, chociaż wyglądał na takiego, że powinien. Co mogę powiedzieć, to, że chciał dojechać do mety i to trzeba docenić. Nie spieszyłbym się z powiedzeniem, że powinien się wycofać. To jest silny chłop, więc da radę - powiedział Kwiatkowski już po zakończeniu etapu na swoim profilu na Facebooku.

O swojej postawie fair play nawet nie wspomniał. Chłopie, zrobimy to za ciebie! Jak przeczytaliśmy gdzieś w komentarzach: jesteś dumą kolarstwa!

autor: Jędrzej Smykowski zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: