Magdalena Fręch

Autor: Cyfrasport

WTA Rzym

Magdalena Fręch z awansem do kolejnej fazy turnieju w Rzymie. Polka pokonała Ashlyn Krueger w dwóch setach

2024-05-07 21:23

Magdalena Fręch na początku rywalizacji w Rzymie zmierzyła się z Amerykanką Ashlyn Krueger. Polka w pierwszym secie miała małe kłopoty, ponieważ kilkukrotnie przegrała partię przy swoim podaniu przez co kibice byli świadkami tie-breaka. Na szczęście Fręch pewnie pokonała Krueger 7:2. W drugiej odsłonie Polka przejęła inicjatywę na początku seta wypracowała przewagę i ostatecznie pokonała Amerykankę 6:3. W kolejnej rundzie Fręch nie będzie miała łatwej przeprawy, ponieważ jej przeciwniczką będzie Coco Gauff.

Magdalena Fręch wygrała z Amerykanką Ashlyn Krueger 7:6 (7-2), 6:3 w pierwszej rundzie tenisowego turnieju WTA 1000 na kortach ziemnych w Rzymie. Następną rywalką Polki będzie rozstawiona z numerem trzecim Amerykanka Coco Gauff. W światowym rankingu Fręch jest na 55. miejscu, a Krueger na 66. To było ich drugie spotkanie. Polka zrewanżowała się za ubiegłoroczną porażkę w kwalifikacjach imprezy w Indian Wells. W pierwszym secie obie tenisistki miały problem z wygrywaniem gemów przy swoim serwisie. Często dochodziło do przełamań i ostatecznie potrzebny był tie-break. W nim od stanu 2-2 Fręch zdobyła pięć punktów z rzędu i pierwsza partia padła jej łupem.

Magdalena Fręch z awansem do kolejnej rundy! Coco Gauff następną rywalką Polki

W drugiej kontynuowała dobrą grę. Szybko objęła prowadzenie 4:1, a później kontrolowała wydarzenia na korcie. Nie dała się przełamać i ostatecznie wykorzystała czwartą piłkę meczową. Spotkanie trwało dwie godziny i 16 minut.

Z Gauff Fręch grała pierwszy raz w tym roku. Wówczas lepsza okazała się Amerykanka po dwóch setach.

W Rzymie wystąpią jeszcze dwie Polki - liderka listy WTA Iga Świątek, która wygrała w stolicy Włoch w 2021 i 2022 roku, oraz Magda Linette. Świątek w pierwszej rundzie ma wolny los, a Linette w środę zagra z Chinką Lin Zhu