Tomasz Marczyński

Autor: East News Tomasz Marczyński

Vuelta a Espana 2017: Tomasz Marczyński po raz drugi najszybszy na mecie!

2017-08-31 19:58

Tomasz Marczyński, reprezentujący grupę Lotto Soudal, zwyciężył w 12. etapie Vuelta a Espana. Polski kolarz po samotnej ucieczce dojechał na linię mety jako pierwszy. To jego kolejny sukces podczas hiszpańskiego wyścigu. Wcześniej wygrał 6. etap zawodów.

33-latek zdecydował się na samotną ucieczkę. Nikt z peletonu nie podążył za Polakiem. Pozostałym kolarzom wydawało się, że dopadną Marczyńskiego prędzej, czy później, ale zawodnik grupy Lotto Soudal nie dał się przegonić. Na metę przyjachał jako pierwszy, a nad drugim Omarem Fraile miał ponad 50 sekund przewagi. 12. etap przebiegał z Motril do Antequery. Zawodnicy musieli przebyć 160,1 kilometra. Najszybciej pokonał tę trasę Tomasz Marczyński.

To jego drugi sukces na tegorocznym Vuelta a Espana. Niedawno Polak wygrał także szósty etap wyścigu. Wówczas drugi na metę przyjechał Paweł Poljański. Tym razem drugi z Polaków znalazł się tuż za podium odcinka. W klasyfikacji generalnej wyścigu prowadzi Chris Froome. Polacy zajmują miejsca poza pierwszą dziesiątką. Do zakończenia zawodów pozostało jeszcze dziewięć etapów. Zwycięzcę tegorocznej edycji poznamy najpóźniej 10 września.

Poljański: Wrócę do Polski z wygraną