SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka MŚ w Londynie: Wenezuelka zdobyła brąz. Pomogła jej polska myśl szkoleniowa

MŚ w Londynie: Wenezuelka zdobyła brąz. Pomogła jej polska myśl szkoleniowa

07.08.2017, godz. 13:34
Robeilys Peinado, skok o tyczce, lekkoatletyka
foto: Twitter

Wciąż czekamy na pierwszy krążek podczas 16. Mistrzostw Świata w Lekkoatletyce. Do tej pory jedynym polskim akcentem medalowym jest brąz... Wenezuelki. Robeilys Peinado była trzecia w konkursie skoku o tyczce. Na co dzień zawodniczka trenuje w Ośrodku Skoku o Tyczce w Szczecinie pod okiem byłego trenera reprezentantów Polski.

Ledwo skończyła 20 lat, a już jest medalistką mistrzostw świata seniorów. Robeilys Peinado stanęła na najniższym stopniu podium w konkursie skoku o tyczce. W niedzielnych zawodach wyrównała swój rekord życiowy. Wynik 4,65 dał jej brązowy krążek. Sukces zawodniczki z Wenezueli był sporą sensacją podczas londyńskiej imprezy. To paradoksalnie jedyny polski akcent na podium.

Robeilys Peinado na co dzień mieszka i trenuje w Szczecinie. W Ośrodku Skoku o Tyczce. Wenezuelska federacja od lat wysyła swoich najbardziej utalentowanych sportowców zagranicę, gdzie czekają ich lepsze warunki rozwoju. Tak samo było z Peinado. Traf chciał, że znalazła się w Polsce i swoją formę szlifuje właśnie w Szczecinie. Czyni to pod okiem ukraińskiego szkoleniowca Wiaczesława Kaliniczenki. Człowieka, który był współtwórcą sukcesów Moniki Pyrek i Piotra Liska. Kaliniczenko świętuje laury wraz z Robeilys Peinado. Co ciekawe, jego córka jest żoną Patryka Dobka - innego polskiego lekkoatlety, który w poniedziałek powalczy o finał biegu na 400 metrów przez płotki mężczyzn.

20-letniej Wenezuelce serdecznie gratulujemy i cieszymy się z jej sukcesu, bo to także sukces szczecińskiego ośrodka szkoleniowego i polskiej myśli trenerskiej. Liczymy, że to przedsmak medalowego szaleństwa w Polsce. Czekamy teraz na podium reprezentanta Polski.

Zapowiedź 4. dnia rywalizacji w Londynie

Najpiękniejsze zawodniczki mistrzostw [GALERIA]

Sędziowie popełnili błąd i okradli go z medalu

autor: Dominik Kania zobacz inne artykuły tego autora
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: