SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty lekkoatletyka Skandal w Etiopii przed MŚ w lekkoatletyce. Biegacz uderzył trenera za brak powołania

Skandal w Etiopii przed MŚ w lekkoatletyce. Biegacz uderzył trenera za brak powołania

28.07.2017, godz. 10:35
Bieg przez płotki, lekkoatletyka, bieżnia
foto: EAST NEWS

Chala Beyo będzie miał dużo czasu, by przemyśleć swoje karygodne zachowanie. Etiopski biegacz z furią zareagował na informację, że nie znalazł się w kadrze na MŚ w lekkoatletyce. 21-latek nie myślał długo i postanowił wymierzyć swojemu trenerowi soczysty cios. Władze tamtejszej federacji nie miały skrupułów i zawiesiły sportowca na dwa lata.

Informację potwierdził rzecznik etiopskiej federacji lekkoatletycznej Sileshi Bisrata. Według jego przekazu wściekły Chala Beyo rzucił się z pięściami na trenera Yohannesa Mohammeda. Wszystko przez to, że szkoleniowiec nie znalazł miejsca dla biegacza na MŚ w lekkoatletyce, które wkrótce rozpoczną się w Londynie. Skończyło się na zranionym lewym oku, ale mogło być znacznie gorzej. Sportowiec miał w ręce kamień. Na szczęście 21-latek postanowił go nie używać. Po zdarzeniu uciekł i poszukuje go policja.

Ewa Swoboda jednak pobiegnie na mistrzostwach świata w Londynie!

Beyo został już zawieszony na dwa lata. W przeszłości brał udział w igrzyskach olimpijskich w biegu na 3000 metrów. Mimo tego, że nie zakwalifikował się wówczas do finału, to liczył na wyjazd do Londynu. MŚ w Lekkoatletyce rozpoczną się nad Tamizą już 4 sierpnia. Koniec londyńskiej rywalizacji zaplanowano na 13 sierpnia. Sport.se.pl każdy dzień zmagań relacjonował będzie dla Was na żywo!

Źródło: X-NEWS
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: