SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe SKANDAL w Stanach Zjednoczonych! Setki gimnastyczek przyznały, że były molestowane!

SKANDAL w Stanach Zjednoczonych! Setki gimnastyczek przyznały, że były molestowane!

16.12.2016, godz. 21:32
Gimnastyka
foto: EAST NEWS

Ogromny skandal wybuchł w Stanach Zjednoczonych. Ponad trzysta pięćdziesiąt tamtejszych gimnastyczek ujawniło straszną prawdę. Okazało się, że przed ostatnie dwadzieścia lat molestowanie seksualne wobec młodych sportsmenek było na porządku dziennym. Wśród ofiar są także medalistki olimpijskie!

Aż dziewięć miesięcy trwało śledztwo serwisu indystar.com, które sprawiło, że trzysta sześćdziesiąt osiem gimnastyczek przyznało się do bycia ofiarami molestowania seksualnego. Według zawodniczek zabronionych zachowań mieli się dopuszczać trenerzy, sportowcy oraz szefowie sal gimnastycznych w całych Stanach Zjednoczonych. Poszkodowane miały przeważnie od trzynastu do dwudziestu lat, a proceder trwał przez ostatnie dwie dekady.

Dlaczego przez dwadzieścia lat sportsmenki milczały w tak strasznej sprawie? Niektóre tłumaczą to strachem przed oprawcami. Inne mówią, że bały się utraty lukratywnych kontraktów sportowych, a kolejne zdradzają, że informowały władze związku, ale te zamiatały wszystko pod dywan. Niektóre gimnastyczki po ujawnieniu prawdy zapowiadają wkroczenie na drogę prawną.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: