SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle
Sport inne sporty pozostałe Trener judo MOLESTOWAŁ podopieczne. Czeka go proces

Trener judo MOLESTOWAŁ podopieczne. Czeka go proces

07.10.2016, godz. 21:42
Judo
foto: EAST NEWS

Prawdziwy dramat przeżywały przez pewien czas młode zawodniczki trenujące judo w Jastrzębiu-Zdroju. Jedna z nich nie wytrzymała i opowiedziała rodzicom o trenerze, który molestował ją i koleżanki. Ci nie wahali się nawet sekundy i od razu zgłosili sprawę na policję. Instruktorowi grozi teraz nawet piętnaście lat więzienia.

Trener judo z Jastrzębia-Zdroju usłyszał dziewięć zarzutów przestępstw seksualnych, których ofiarami miało być pięć jego młodych podopiecznych. Portal interia.pl, powołując się na PAP, podał, że trójka z dziewcząt nie skończyła jeszcze nawet piętnastu lat. Do Sądu Okręgowego w Gliwicach trafił już akt oskarżenia w myśl, którego podejrzany odpowie za działanie z nadużyciem zaufania wynikającego z pełnienia funkcji.

Prokuratura podejrzewa, że oskarżony używając podstępu doprowadził pokrzywdzone do poddania się innym czynnościom seksualnym. Trener miał molestować swoje podopieczne przez sześć lat od 2009 roku. Podejrzany nie przyznał się do winy, a obecnie przebywa w areszcie. Grozi mu kara nawet piętnastu lat pozbawienia wolności.

tagi: judo
autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: