SPORT Piłka nożna Sporty walki Tenis Sportowcy Inne sporty Tabele Żagle Tour de Pologne 2017
Sport inne sporty pozostałe Witold Bańka przedstawicielem Europy w WADA! Będzie reprezentował 47 krajów

Witold Bańka przedstawicielem Europy w WADA! Będzie reprezentował 47 krajów

05.04.2017, godz. 14:00
Witold Bańka
foto: EAST NEWS

Witold Bańka świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków ministra sportu i turystyki. Jego działalność została dostrzeżona już na świecie. Dzięki temu w środę został przedstawicielem Rady Europy w Komitecie Wykonawczym Światowej Agencji Antydopingowej (WADA). Polak będzie reprezentował aż czterdzieści siedem krajów!

Minister Witold Bańka gorąco wierzy w to, że jego misja w Komitecie Wykonawczym WADA wpłynie na zwalczanie dopingu w sporcie. - To wielka nobilitacja dla polskiego rządu i wielka odpowiedzialność. W imieniu Europy będziemy walczyć o czysty sport - powiedział na specjalnie zwołanej konferencji prasowej. - Polska dołączyła tym samym do awangardy państw, zwalczających doping w sporcie. Chcemy, aby WADA miała mocną rolę w tej walce - dodał Bańka.

Odpowiedzialny za resort sportu i turystyki polityk zapowiedział już, że nie zgodzi się na jakąkolwiek tolerancję dla dopingowiczów. - Nie ma litości dla dopingu. Chcę przekonywać członków WADA do stanowczości i skuteczności w walce z oszustami - zaznaczył. Witold Bańka w Światowej Agencji Antydopingowej będzie przedstawicielem aż czterdziestu siedmiu krajów Rady Europy.

Wielkiego wyróżnienia pracownikowi rządu pogratulowała już premier Beata Szydło. - To sukces osobisty ministra Witolda Bańki, lecz także sukces całego kraju. Nasz człowiek skutecznie walczy z dopingiem i to zostało docenione w Europie. Życzę wielu sukcesów - powiedziała szefowa rządu.

autor: Jakub Waśko zobacz inne artykuły tego autora
Więcej sportu
REDAKCJA SE.PL POLECA
Znajdź nas: